Solaxess Güneş Paneli Baskı Teknolojisi

Solaxess Güneş Paneli Baskı Teknolojisi

Sébastien Eberhard’ın CEO’su olduğu Solaxess şirketi, geliştirdiği özel nano teknolojik baskı sayesinde, beyazdan bir çok spektruma kadar net renklerin bulunduğu görsel kalitedeki güneş panellerini üretti.

Solaxess teknolojisi, güneş ışığının kızıl ötesi olanlarını geçirirken, görülebilir renk spektrumunu geri yansıtıyor. Işığı filtreleyen bu baskı tekniği, herhangi silikon kristallere sahip yapıda olan tüm güneş panellerinde kullanılabiliyor. Solaxess, bir çok sayıda mikro yapılı baskı yüzeylerinin, üst üste yerleştirilmesiyle elde edilen son katman sayesinde, ürün istenilen renge göre filtreleme yapabiliyor ve özelleştirilebiliyor. Bu filtreleme sonucu, homojen görünümlü beyaz rengin başarıyla elde edildiği, şirket tarafından belirtildi.

Güneş panellerinin mimari alanda kullanılması, görsel olanaklarının kısıtlı olması sebebiyle tasarımsal açıdan çok da istenen bir şey olmayabiliyor. Geliştirilen bu yeni teknoloji, güneş panellerinin hayatımızın içine daha estetik olarak yerleşmesini, bu sayede temiz enerjinin kullanılmasıyla daha yeşil, estetik ve çevreci bir geleceğe imkan sağlıyor.

http://www.solaxess.ch/default.asp?Language=EN