SolarCadde
Türkiye’de ilk kez 2015 senesinde Ankara’da düzenlenen 8. Uluslararası EIF Enerji Kongresi ve Fuarı bünyesinde yer alan “SolarCadde Projesi” gerek katılımcı firmalardan gerekse de ziyaretçi firmalardan tam not aldı. Güneş enerjisi sektörünün önde gelen 18 firmasının eşit büyüklükteki standlarla yer aldığı SolarCadde fuar ziyaretçilerinin ve güneş enerjisi yatırımcılarının ilgi odağı oldu.

2016 yılındaki SolarCadde'ye katılım arttı ve 24 farklı güneş enerjisi şirketine evsahipliği yaptık.

2017 yılında ise, SolarCadde'de dünyanın ve ülkemizin en büyük 31 güneş enerjisi oyuncusu yer aldı.

Her sene %30 büyüyen SolarCadde'ye tüm temiz enerji dostlarını bekliyoruz.

SolarCadde İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

01) Neden tüm firmaların standları aynı büyüklükte?
Güneş enerjisi, dünyanın en demokratik enerji kaynaklarından biri. Biz de güneş enerjisi sektörü oyuncularının ürün ve servislerini tanıttığı mecranın demokratik olmasını arzu ettik. Firmalar, stand büyüklükleri ile değil; sundukları hizmet anlayışı, kalite farkı ile rekabet etsinler istedik.

02) 20m2 küçük değil mi?
Değil, artık güneş enerjisi sektöründeki tüm ürünler benzer görüntü, özellik ve fiyata sahipler. Yatırım yapmayı düşünen tüm şahıs ve kurumlar, sizlerle tanışmak ve konuşmak için SolarCadde'ye geliyor. Bunun için 20m2 ve iki masa yeterli bir alan.

03) Misafirlerim için içecek getirmem gerekiyor mu?
Hiçbir şekilde su bidonları, kettle, bardak vs. gibi şeylerle uğraşmayacaksınız. 3 gün boyunca SolarCadde'de kesintisiz ve ücretsiz su-kahve ve çay ikramı olacak.

04) Diğer SolarCadde komşularım kimler olacak?
SolarCadde içinde sınırlı alana sahip olduğumuzdan dolayı sektörün en önde gelen firmalarını bir araya getirmeyi planlıyoruz.

05) Gerçek müşteriler ve yatırımcılar gelecek mi?
Her sene, SolarCadde’ye potansiyel gerçek yatırımcılar ve güneş enerjisi yatırımı yapmayı planlayanlar geliyor.

06) Neden rollup gibi ürünleri getirmiyorum?
Size özel tasarladığımız SolarCadde'nin beyaz duvarları, faaliyet alanınızla ile ilgili temel görselleri sergilemenize yeterli bir alan sunuyor. Bu görsellerin baskısı ve duvara uygulanması da ücretsiz ve bize ait.

07) Aynı zamanda konferans gibi bir etkinlik olacak mı?
Evet! SolarCadde ile eş zamanlı olarak sektördeki çatı üstü GES pazarı ile sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı açık oturum formatındaki "Güneş Enerjili Çatılar Çalıştayı"na 9 Kasım 2017 tarihinde katılabilirsiniz. Elbette yine ücretsiz!

08) İsteyen her firma SolarCadde'ye katılabiliyor mu?
Mümkün olduğu kadar yurtiçi ve/veya yurtdışında çok sayıda referansı olan, sektörün lider şirketlerinin katılımı temel hedefimiz.

09) Akşam etkinlikleri olacak mı?
Evet olacak, hem etkinliğin birinci akşamı hem de ikinci akşamı, sektör paydaşları ve müstakbel yatırımcılarla tanışabileceğiniz akşam yemekleri organize ediyoruz.

10) Sponsorluk imkanları var mı?
Evet var, bu konuda da yaratıcı çözümler geliştirdik. Standart sponsorluklar yerine markanızı daha etkin duyurabileceğiniz özel mecralar ve etkinlikler organize ettik. Detaylı bilgi için lütfen EIF ekibi ile temasa geçiniz.

.
.

 

 

2017 SolarCadde Katılımcıları

(Logo üzerine tıklayarak, firmalar hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.)

ABB

Alkor

Asunim

Axitec

Csun

DBE

Desiba

Ekinler Grup

Elin

Endepo

ERC Solar

Erikoğlu

Goodwe

GTC Solar

HMD Solar

HT SAAE

IBC Solar

Kaco

Konar Enerji

Mavisolar

Özçelik

Panasonic

Phoenix Solar

Prysmian Kablo

RT

SMA

Solaredge

Sunel

Sungrow

Victron

Yeo Solar