Smart Energy’den Black Silicon ile Ultra Verimli Güneş Panelleri

Smart Energy’den Black Silicon ile Ultra Verimli Güneş Panelleri

Yenilenebilir enerjiye yaptığı yatırımlar kadar, kalite ve verimlilik artırıcı çalışmaları ile de dikkat çeken Smart Energy, güneş enerjisi sektöründeki en yeni teknolojilerin de uygulayıcısı oluyor. Bu doğrultuda yeniliklerine devam eden Smart Energy, son teknoloji ürünü olan Black Silicon hücrelerini, güneş paneli fabrikasında kullanmaya başladı.

Gebze’deki üretim tesislerinde tüm dünya standartlarında güneş paneli üreterek ihraç eden Smart Energy, yeni kurulacak santrallerin verimliliğini artırma yönünde Black Silicon hücreleri kullanımını devreye aldı. Bu sayede Smart Energy, müşterilerine Fill Factor’u ve hücre verimliliği daha yüksek olan hücrelerle, güç çıktısı daha yüksek paneller sunabiliyor.

Yenilenebilir enerji sektöründe Türkiye’ye önemli bir yatırım kazandıran Smart Energy, yaptığı bu yatırımlarla güneş enerjisi sektöründe yerini almak isteyen yatırımcılara en üst seviyede hizmet sunmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin bu alanda hak ettiği yeri alabilmesi için sektörün gelişimine yönelik çalışmalarını sürdüren Smart Energy, panel üretiminin yanı sıra güneş yatırımcılarına mühendislik desteği de veriyor.