Sertifikalı Rüzgar Enerjisi Temel Eğitimi Başlıyor

Sertifikalı Rüzgar Enerjisi Temel Eğitimi Başlıyor

XGEN ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜSEM) işbirliği ile düzenlencek olan eğitim 19-20-21 Temmuz 2017 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşecek. Eğitim sonunda kursiyerler 3 farklı belgeyi almaya hak kazanacaklar.

3 tam gün sürecek eğitim süresince karbon emisyonlarının rüzgar enerjisi sektörüne etkilerinden başlayıp, globalde ve Türkiye’de sektörün dünü, bugünü ve yarını tartışılacak sonrasında ise teknik ve idari süreçleriyle Türkiye’de RES geliştirme basamakları aktarılacak.

Eğitimin ikinci gününde IEC61400 standardının yeni yayınlanan 2. versiyonu gözünden rüzgar ölçüm süreçleri uygulamalı olarak irdelenecek. Eğitimin 2. günü sonunda akredite olarak kepçeli anemometre kalibrasyonu yapan MMO KALMEM kalibrasyon ofisi ziyaret edilecek ve rüzgar tünelinde uygulamalı olarak anemometre kalibrasyonu eğitimi verilecek.

Eğitimin son gününde ise, rüzgar enerji santrallerindeki enerji dönüşümleri, güç akışları aktarılacak, rüzgar türbin teknolojileri ve rüzgar enerji santrallerinde verimlilik ve performans tartışılacak.

Eğitimin teorik bölümü; İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi’de salonlarında gerçekleşecek. İKÇÜSEM, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin Çiğli / İzmir Yerleşkesi içerisinde yer alıyor.

Ayrıca, eğitimin ikinci günü uygulamlı kepçeli anemometre kalibrasyonu için Makina Mühendisleri Odası Kalibrasyon ve Eğitim Merkezi’ne gidilecek. MMO KALMEM ise, Tepekule İş Merkezi, Bayraklı İzmir adresinde yer alıyor.