Avrasya’nın en kapsamlı fuarı 10. Solarex güneş enerjisi fuarİ 6-8 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul, Yeşilköy’de gerçekleşti.

Türkiye’deki sektör temsilcileri ile yatırımcıları bir araya getiren Solarex İstanbul Fuarİ, 10.yılına özel etkinliklere ev sahipliği yaptı. 5 Nisan çarşamba günü , Wow İstanbul Hotels, Convention Center’da, SMA sponsorluğunda uluslararası konferansa haırlanan fuar, dünya genelinde üst düzey konuşmacıları bir araya getirdi.

İstanbul Fuar Merkezi 9-10-11 ve 12. Salonlar’da bu sene 10.’su düzenlenen Solarex İstanbul Fuarı; yaşamımızdaki ürünlere hayat veren güneş teknolojilerine yönelik çözümleri bir arada sergiledi.

Katılımcılar; önemli jeopolitik konumu ile farklı bölge ekonomilerinin önemli noktası olan İstanbul’da, güneş sektörünün de güç birliği ile her sene büyüyen ve gelişen Solarex İstanbul Fuarı’nda yer alarak; Türkiye, Orta ve Batı Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika’dan solar endüstrilerinin karar vericileriyle buluşma fırsatı yakalarken; aynı zamanda üretim güçlerini göstererek ticaret hacimlerini artırabilecek imkanı Solarex’de buldular.