Saha Enerji 8.2 MW Gücündeki Güneş Enerjisi Santralini Devreye Aldı

Saha Enerji 8.2 MW Gücündeki Güneş Enerjisi Santralini Devreye Aldı

Üyemiz Saha Enerji tarafından kurulumu gerçekleştirilen Afyon Dinar’daki 8.16 MW gücündeki güneş enerjisi santralinin geçici kabulu yapıldı ve santral devreye alındı.

Toplam 9 Milyon Dolar yatırım maliyeti olan Afyon Dinar Güneş Enerjisi Santrali’nin, yıllık ortalama 7.000 bin hanenin elektrik ihtiyacına eşdeğer bir üretim yapması hedefleniyor. Toplamda 146 bin m2’lik alana kurulan Afyon Dinar Güneş Enerji Santrali’nde yıllık olarak toplamda 12.348.000 kWh elektrik üretimi gerçekleştirmesi planlanlanıyor. Santralde, toplamda 30.800 güneş enerji paneli kullanılmış durumda.

4 ayda tamamlanan santral ile proje süresince 45 kişilik istihdam sağlanarak ülke ekonomisine katkıda bulunulmuş. Bu proje ile yllık 20 bin ağacın kurtarılması ve ortalama 8 bin ton CO2 salınımının engellenmesi de hedefleniyor.

2002 yılında projelere başlayan ve birçok başarılı projeye imza atan, orta gerilim ve alçak gerilim elektrik taahhüt piyasasında oluşan tecrübesini 2013 yılından itibaren yenilenebilir enerji sektörüne aktaran Saha Enerji, yüksek kalitede kullandığı ekipmanlar ve tecrübeli saha ekibi ile birlikte kurduğu santraller ile yenilenebilir ve sınırsız enerji kaynağı olan güneşi, müşterileri için karlı bir yatırıma dönüştürmeyi amaçlıyor.

COMMENTS