Sader

Sader, Farklı Akü Tipleri Arasında Yaptığı Test Sonuçlarını Açıkladı
Sader, Studer’in Türkiye Distribütörü oldu

 08.02.2016
Sektörün bilinen akü tedarikçisi Sader, İsviçre'nin dünyaca ünlü inverter üreticilerinden Studer firmasıyla distribütörlük anlaşması imzaladı. Sader, yeni markası Studer ile solar projelerde yer...

Güneş Enerjisi ve Off-Grid Akü Kullanımı

 15.12.2015
Akü nedir, güneş elektriği sistemlerinde ne tip aküler kullanılır? Genel olarak Akü, elektrik enerjisini (şarj=doldurma yoluyla) depo eden ve gerektiğinde bu enerjiyi (boşaltma=deşarj yoluyla)...

Trojan Sader Eğitim Toplantısı

 15.08.2014
11 Ağustos 2014 tarihinde ,Türkiye distribütörü olduğumuz  Amerikan  Trojan Battery Company  firmasından gelen Mr.Alain Perez ‘in konuşmacı olarak katıldığı ve Genel müdürümüz Sadettin Ersoy’un...

...

Hatice Bartan

Satış Müdürü

 

Esenşehir Mh. Baraj Yolu Cd. Hale Sk. N10 Dudullu
Ümraniye
İstanbul ,TÜRKİYE

hatice.bartan@sader.com.tr
www.sader.com.tr
+90 216 526 2606


1996 Haziran ayında Sadettin Ersoy tarafından SADER ENERJİ SANAYİ VE TİCARET adıyla Ankara’da Büyük Sanayi Sitesi'nde kurulmuştur. İlk başlarda firmanın ana faaliyet konusu; EAS marka Araç Aküleri, Stasyoner Aküler ve Traksiyoner Aküler iken, EAS Akülerinin Ankara Bölge Distribütörlüğü ile ağırlıklı olarak toptan bazda, bağlı bayilere ve resmi kurumlara ürün temin etmeye başlamışlardır. Sader, aynı yıllarda ayrıca Kuru Tip Akü ve yakın ürünler Redresörler ve UPS satışı da yapmaya başlamıştır.

Kuru tip akü konusunda ilk başta farklı ithalatçı firmalardan ürün tedarik ediliyordu. 1997 yılında Japon GS firmasından ilk ithalatı yapan Sader, 1998 yılında B.B. BATTERY ‘nin Türkiye Distribütörlüğü almıştır. 2000 yılında EAS’ın fabrikasını kapatmasıyla, araç aküsü satışından çıkmışlardır.

SADER, kuruluşundan itibaren sektörün ihtiyaçlarının doğru olarak belirlenmesine çok önem vermiştir ve bu doğrultuda müşteri memnuniyetini en önemli ve korunması gereken bir olgu olarak görmüştür. Bu olgunun sürekli kılınması için her zaman kaliteli ürün satışına özen gösterrmiştir. Firma, kaliteli ürünün en uygun fiyata ve sürekli olarak temin edilebilir olması için çalışmıştır. Bu temel düşünce sebebiyle Sader’in iş kapasitesi her geçen yıl bir önceki yıla göre daha da gelişmiştir.

2003 yılında firma, SADER İÇ ve DIŞ TİC. LTD.ŞTİ. adını almıştır. Artık, Türkiye çapında büyük projeler almakta ve anahtar teslimi işler yapılmaktadır. Türk Telekom, Siemens, Schneider Elektrik, Alcatel, Aselsan, TSK, Sader'in önemli müşterileri arasındadır.

İstanbul piyasasında daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 2004 yılında Perpa’da İstanbul Şubesi açılan Sader, mevcut yerin zaman içinde yetersiz kalmasıyla 2014 yılı başında Ümraniye/Dudullu’da inşa edilen kendi müstakil binasına taşınmıştır.

Sader'in, bugün, tamamı kendi mülkü olan depolarındaki ortalama günlük stok seviyesi 100 bin adet akü civarındadır.

Temel hedefi; en iyi kalitedeki ürünleri en iyi fiyata ve zamanında müşterilerimize sunmak olan Sader, bunu yaparken değişen piyasa koşullarına göre sürekli dinamik kalma temel amacını da taşımaktadır. 2014 yılı Ocak ayı içinde ISO9001-2008 belgesi almaya hak kazanan Sader, ISO standardını tüm şirket içinde ve hizmetlerimizde tam anlamıyla uygulamak kararında.