RLC Günleri 2018

RLC Günleri 2018

YT IEEE Öğrenci Kulübü tarafından 14 yıldır düzenlenen RLC Günleri Etkinliği, sanayi, öğrenci ve akademisyenler arasındaki köprüyü kurmak ve öğrencilerin ileride çalışacakları sektör hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bu yıl 14.sünü düzenlenecek RLC Günleri, geçen yıl 104 farklı üniversite ve 40 farklı bölümden toplamda 3200 öğrenciye ev sahipliği yapmış, aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanından 220 öğrenciyi konaklamalı ağırlamıştır. Katılımcılarını; 16 oturum, 4 panel, 2 eğitim, 1 workshop ve 10 stant alanı ile karşılayıp şirketler, dernekler ve akademisyenlerle buluşmalarını sağlamıştır.

RLC Günleri; öğrencilerin profesyonel iş hayatına girmeden önce buralarda tecrübe edinmiş kişilerle öğrencileri farklı platformlarda buluşturarak akıllarındaki soru işaretlerini gidermek ve ilerleyen senelerde daha emin adımlarla yürümelerini sağlamayı amaçlamıştır. Böylelikle, öğrencilerin; elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma ve bilişim alanlarında “yeni fikirler, yeni bakış açısı” adı altında gelişmelerini sağlamaktadır.

“Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği” ünvanıyla bu sene on dördüncüsü düzenlenecek olan RLC Günleri, her sene yenilenen konularıyla farklı bir soluk kazanıyor ve sektörün devlerini, öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor.

Nedir Bu RLC Günleri ?

2005 yılında ’’Elektronik Günleri’’ adı altında “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz” sloganı ile başlanılan RLC Günleri; zamanla Elektrik, Elektronik, Enerji, Otomasyon ve Aydınlatma alanlarında geniş bir kitleye yayılmış bir kariyer etkinliğidir. Her geçen yıl artan katılımcı kitlesiyle birlikte profesyonelleşen RLC Günleri, Türkiye’de sanayi-öğrenci-akademisyen işbirliğine olanak sağlayan “Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği” dir.

RLC Günleri düzenlenirken öncelikli amaç, firmalarla öğrenciler arasındaki iletişimi sağlamak, öğrencileri sektörün dünü, bugünü ve yarını hakkında bilgilendirerek sektör için daha kaliteli ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak; aynı zamanda gelişen teknolojiyi takip ederek, katılımcılarına bunlardan faydalanma imkânı sunmaktır.

Etkinlik İçeriği

RLC Günleri, şimdiye kadar Mercedes-Benz, Schneider Electric, Borusan, Bosch, Siemens, Socar, Zorlu Enerji, Arçelik, ABB, Philips, AVL, EAE, Festo, Omron, Erse Kablo gibi sektörün öncü firmaları ve ETMD, TOBB, ENOSAD, GÜNDER, YILKODER gibi önemli derneklerin desteğini arkasına almış ve kalitesini kanıtlamıştır. Aynı zamanda, öğrencilere bu firmalarda CV bırakma ve staj yapma imkânı sağlamış, düzenlenen paneller ve İnsan Kaynakları forumuyla katılımcılarının vizyon ve kariyer planlaması açısından gelişmelerine oldukça katkı sağlamıştır.

RLC Günleri, 14.senesinde de sektörün önemli isimlerini öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor. Bu sene etkinliğe, Schneider Electric Genel Müdür Yardımcısı Filiz Gökler ve Mehmet Özalp, GE Türkiye Teknoloji Müdürü Dr. Aybike Molbay, Philips Türkiye Genel Müdürü Eran Görgen, Walmart CTO’su Ojonimi Bako, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şelale Zaim, TİNK Kurucu ve CEO’su Zeynep Dereli ve birbirinden değerli sektörün önemli kişileri katılıyor olacak.

Peki 14.RLC Günlerinde Bu Sene Neler İşlenecek?

– Endüstri 4.0
– Yenilenebilir Enerji
– Savunma Sanayii
– Robot Devrimi
– Elektrikli Araçlar
– Otonom Araçlar
– Enerji Verimliliği
– Elektrik iletimi ve dağıtımı
– Endüstriyel Otomasyon
– Girişimcilik
– Dijitalleşme
– Kariyer Yönetimi
– Akıllı Ev Sistemleri
– Havacılık
– Enerji Otomasyonu
– Türkiye’de Kablo Sektörü
– Aydınlatma

Sektöre imza atmış firmalar, dernekler ve akademisyenlerin işbirliği ile “Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği” 14. RLC Günleri, 20-21-22 Şubat 2018 tarihlerinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde öğrencilerle buluşacaktır.

* Şehir dışından gelecek misafirlerimiz için konaklamalı kontenjan mevcuttur.
* Etkinlik, ücretsiz ve sertifikalıdır.

Ayrıntılı bilgi için:

www.facebook.com/rlcgunleri
www.twitter.com/rlcgunleri
www.instagram.com/rlcgunleri

Kayıt için:

rlc.ieeeytu.com