RKT

Rüzgar ve güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren bir proje geliştirme yönetimi şirketi olan RKT Enerji, proje geliştirme faliyetlerinin yanında öncü firmalara sektörel danışmanlık hizmetleri vermektedir. RKT, Proje geliştirme sürecinin başlangıç eşiği olan fikir aşamasından, projenin inşaat aşamasına kadar geçen tüm süreçleri kapsayacak şekilde hizmet vermektedir. Güçlü sermaye yapısı ve tecrübeli profesyonel kadrosuyla, proje özel çözümler geliştirmektedir.

Sektörün önde gelen şirketlerine proje geliştirme hizmeti sağlayan RKT Enerji, halihazırda erken ve/veya ileri aşamadaki 24 projenin geliştirme sürecini yürütmekte olup, bu güne kadar 50’den fazla lisanslı rüzgar enerjisi projesinin geliştirme süreçlerinin farklı aşamalarını başarıyla yürütmüştür. Geliştirdiği toplam 74 MW’lık lisanssız güneş enerjisi projeleri ile Türkiye’nin en büyük lisanssız portföylerinden birisinin geliştiricisi olan RKT Enerji, lisanslı ve lisanssız güneş enerji proje geliştirme hizmetleri konusunda önemli bir birikime sahiptir.

Ayrıca, RKT Enerji; güneş ve rüzgar enerjisi projelerine fizibilite çalışmaları , tüm bankalarca kabul gören enerji üretim analizi , teknik finansman değerlendirmesi , işveren mühendisliği ve GES-RES İzleme ve Performans Geliştirme yazlılmları hizmeti veren, dünyanın en muteber bağımsız danışmanlık firmalarından biri olan 3E ile bir ortaklık kurmuştur.

İletişim
Utku Korkmaz
+90 212 356 6060
info@rktenergy.com
İstanbul