Phoenix Solar, Türkiye'de İştirak Kurdu


Müşterilerine yakın olmayı ve yerel iştirakleri aracılığıyla hizmet vermeyi hedefleyen Phoenix Solar, Ocak 2017 itibariyle başkent Ankara'da şirket açılışını gerçekleştirdi. Phoenix Solar Yenilenebilir Enerji A. Ş. adına, yeni şirket Türkiye ve yakın pazarlardaki müşterilerden sorumlu olacak.

Phoenix Solar, bölgedeki son projelerini uygulamaya koyan yerel mühendis ekibi, üst kalite sınıfındaki güneş enerji santrallerinin zamanında ve bütçesine uygun, anahtar teslimi olarak inşa edilmesini amaçlayan, verimli operasyonlarındaki tüm temel süreçleri kapsayan ek personel ile kadrosunu tamamladı.

Phoenix Solar AG Başkan Yardımcısı Robert Moreau, "Ülke çapında tanınmış bir müşterimizin bize bir yıl içinde ikinci büyük ölçekli bir projeyi ödüllendirerek vermesi ve güvenini genişletmesinden çok memnunuz." dedi. "Tam teşekküllü bir iştiraki kurma kararı, Türkiye'de liderlik konumunu kazanma ve sürdürme iddiamızı teyit etmekte ve işimizi bu hızla büyüyen pazarda ve bölgenin tamamında sürdürülebilir bir şekilde genişletebileceğimizin göstergesidir." şeklinde konuştu.

Phoenix Solar AG, merkezi Sulzemoos / Münih, Almanya'da olup, uluslararası bir fotovoltaik sistem entegratörüdür. Grup büyük ölçekli fotovoltaik tesisleri geliştirip, planlar inşa eder ve işletir. Güneş enerjisi santrallerinin tasarımı ve yürütülmesi konusunda uzmanlaşmış bir EPC yüklenicisi olan Phoenix Solar, güneş enerjisi santrallerinin "zamanında ve bütçeye uygun" olarak inşa edilmesine ve teslim edilmesine özel önem verir, bu da üstün çıktı sağlamak için optimize edilmiştir.

Üç kıtadaki bağlı kuruluşları bulunan şirket, kuruluşundan bu yana 800 MWp'lik anahtar teslimi sistem tasarlayıp, inşa etti. Phoenix Solar AG'nin (ISIN DE000A0BVU93) hisseleri Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası'nın resmi pazarında (Prime Standard) listelenmiştir: