Phoenix Solar Akfen İçin Bir GES Daha Kuracak

Phoenix Solar Akfen İçin Bir GES Daha Kuracak

Phoenix Solar, Akfen Yenilenebilir Enerji adına Elazığ yakınlarında 0.6 MW Karine güneş enerji santralini kuracak.

Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası Prime Standard’ta listelenen önde gelen uluslararası fotovoltaik sistem entegratörü Phoenix Solar’nin Türkiye iştiraki Phoenix Yenilenebilir Enerji A.ş.; önde gelen bir Türk holdinginin enerji kolu olan Akfen Yenilenebilir Enerji tarafından Doğu Anadolu’daki Elazığ’da toplam 0,6 MW’lık bir fotovoltaik enerji santrali kurma kararı alındı. Ayrıca Akfen Yenilenebilir Enerji adına Phoenix Solar, 2016 yılında Türkiye’nin ilk lisanslı projesi olan 9 MW’lık Solentegre güneş enerjisi santralini devreye aldı.

Phoenix Solar, süpervizyon da dahil olmak üzere tüm mühendislik, satınalma ve proje yönetimi görevlerini yerine getirecek. Devreye alıma işlemi sonrasında Phoenix Solar işletme ve bakımdan da sorumlu olacak ve üretilen enerji şebekeye satılacak.

Phoenix Solar AG Orta Doğu bölgesi Başkan Yardımcısı Robert Moreau: Değerli müşterimiz Akfen’le devam eden işbirliğimizi daha da genişletmekten mutluluk duyuyoruz, dedi ve ekledi; şirketimiz tarafından üretilen kalitenin bir göstergesi olarak, yüksek performanslı fotovoltaik sistemlerini zamanında ve bütçeye uygun hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda Türkiye ve dünyadaki müşterilerimize hizmet etmek için çabaladığımız ortaklık kalitesini de göstermekteyiz.

COMMENTS