PETA, Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

PETA, Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

Peta termografi eğitimlerinin tamamını alarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Havadan termal görüntüleme konusunda Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Peta Aerial Analysis, dünyada termografi eğitimleri konusunda öncü kuruluş olarak gösterilen ITC’nin (Infrared Training Center) Boston’da bulunan genel merkezinde 5 farklı eğitimi tamamladı. 2018 yılında ise eğitimlerin son aşamasını da tamamlayarak, Türkiye’nin ITC’ye akredite ilk eğitim firması olmayı hedefliyor.

Drone ile Profesyonel 4K fotoğraf/video çekimi, termal kamera ve Elektrolüminesans görüntülemeyöntemiyle fotovoltaik panel kontrolü konusunda uzmanlaşarak, Türkiye’de yeni bir sektörü başlatan PETA AerialAnalysis, dünyadatermografi eğitimleri konusunda uzmanlaşmış ITC firmasından aldığı eğitimler ile, sektördeki uzmanlığını tescillemiş oldu. ITC’ninAmerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrinde bulunan genel merkezinde, 2017 yılı içerisinde farklı tarihlerde düzenlenen Seviye 1-2-3 Termografi, Seviye I Elektrik Termografisi ve SUAS Seviye 1 Termografi eğitimlerini tamamlayan PETA Aerial Analysis, Türkiye’nin profesyonel termograflarla hizmet veren ilk firması olmayı başardı.

Almış olduğu eğitimler sayesinde termal kamera ile görüntüleme yapmanın yanı sıra, elde ettiği verilerden en doğru analizi çıkartabilen PETA Aerial Analysis, doğru hedefleme yöntemiyle müşterilerinin, zaman ve maliyetten tasarruf etmesini sağlıyor. Özellikle almış olduğu ITC’nin Seviye III Termografi eğitimi sayesinde, muayene prosedürlerinin oluşturulmasından, endüstriye özgü standartların uygulanması, ekipman alımı için bütçe ve güvenlik protokollerinin uygulanmasına kadar olan tüm süreçlerde, müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi taahhüt ediyor.

PETA Aerial Analysis aynı zamanda, 2D/3D arazi modelleme, coğrafi bilgi sistemleri ve haritalamaalanında kullandığı son teknolojik ekipmanlarla, yeni nesil hava fotoğrafçılığı ve dronografikonularında da profesyonel hizmetler veriyor.