Nobe %100 Elektrikli Üç Tekerlekli Araç

Teknik olarak trike (üç tekerli kelimesinin bir kısaltması) olarak sınıflandırılan Nobe aracı, retro görüntüsüne rağmen elektrikle çalışan fütüristik bir tarza sahiptir. Klasik ve modern görünümlü bu trike, aynı zamanda elektrikle çalışması sayesinde hava kirliliği üretmez ve araç ömrünü uzatmak için çeşitli yükseltilebilir teknolojiye de sahiptir. Bununla birlikte Nobe, düpedüz zeki bir tasarıma sahiptir ve aracı oluşturan parçaların tümü yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir parçalardan üretilmiştir. Ayrıca, 3 kişi kapasiteli bu araç, diğer araçlara göre yolda çok daha az yer kaplar.

Nobe’un ardındaki düşünce Roman Muljar’a aittir. Bir İsviçre saatinin otomotiv eşdeğerine sahip olan bir otomobil yaratmak isteyen, yani uzun süreli ve sonsuza kadar şık kalabilecek bir araç tasarımı yapmak isteyen Muljar, kendi ülkesinde bulunan trike tarzından esinlenerek, üç kişilik bir araba yaratmak için yola çıktı.

Bir trike aracın aslında kendine has yararları bulunur. Nobe, inanılmaz derecede dar bir dönme çemberine sahiptir, daha küçük alanlara park edilebilir, ve hatta iki ya da dört tekerli araçlara kıyasla daha üstün bir yol tutuş performansına sahipken mükemmel bir denge sağlar. Tam şarjla 137 km yol alabilir ve saatte 111 kilometre gibi yüksek bir hıza çıkabilir. Araç 2 saat içinde tam olarak şarj olur ve ilave bataryası ile birlikte gelir.

Nobe, arkasında harika bir felsefe ile tasarlanmış bir araçtır. Benzersiz tasarımı yolun içinde ve dışında daha az yer kaplayarak çeşitli faydalar sağlar. Karbon emisyonunu azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda onarım ve yükseltilebilir teknolojisinin sunduğu kolaylıklarla bir otomobilin sizi memnun etmesini ve yıllarca hizmet etmesini sağlar.

http://www.ekoev.com/nobe-100-elektrikli-uc-tekerlekli-arac/