New York, Şarj İstasyonlarını Arttırıyor

New York, Şarj İstasyonlarını Arttırıyor

New York valisi Andrew M. Cuomo, sınırlı erişime sahip olan New York otoyolu boyunca, hızlı elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulumu arttırmak için 4,2 milyon Dolarlık Genişleme Planı’nı açıkladı.

Genişleme Planı ile elektrikli araç sahiplerinin, araçlarını yeniden şarj etmek için New York otoyolundan ayrılmak zorunda kalmaları engellenecek. Ayrıca sayısı arttırılan hızlı şarj istasyonları, New York’luların sera gazı emisyonlarını 2030’a kadar % 40 azaltma hedefinde aktif rol oynayacak.

Genişleme planı doğrultusunda önümüzdeki iki yılı boyunca gerçekleştirilecek kurulumlar için, New York Otoyol ve New York Enerji yetkili makamları da işbirliği yaptı. 2021 yılına kadar 10,000 şarj istasyonu kurma hedefindeki bu girişim daha temiz ve daha yeşil bir New York’un inşaasına katkı sağlayacak.

Charge NY isimli proje, 2013 yılında başlatıldığından beri, kamu şarj istasyonları sayısı devlet çapında 2000’den fazla büyüdü. Şimdi, bu yeni genişleme planı ise New York’u yeni şarj istasyonları ile buluştururken, halkın elektrikli araçlar konusundaki farkındalığını da artırmayı hedefliyor.

https://ngtnews.com/new-york-announces-4-2m-ev-charging-expansion