Konut Tipi GES’ler için ABB Çözümü

Konut Tipi GES’ler için ABB Çözümü

ABB, tek fazlı inverter ailesine eklediği en yeni serisi ile konutlardaki güneş enerjisi kurulumları için daha kolay ve verimli bir çözüm sunuyor.

Yeni UNO-DM-PLUS serisi, konut tipi PV kurulumları için optimum çözümü sağlıyor. 1,2 ile 5,0 kW arasındaki altı ayrı güç sınıfı/kademesi içintasarlanan bu inverter, kompakt bir tasarıma sahiptir ve her modelinde aynı toplam hacmi paylaşıyor. Mükemmel güç yoğunluğu ile daha yüksek bir performans sunuyor.

İnverter kapağını açma ihtiyacını ortadan kaldıran “Tak ve Çalıştır” konnektörleri sayesinde kurulum süreleri önemli ölçüde azaltılarak basit, hızlı ve uygun maliyetli kurulumlar yapılabiliyor. Bunun yanı sıra, kolay anlaşılır bir devreye alma sihirbazı sayesinde konfigürasyon işlemi basitleştirerek devreye alma süresi kısaltılabiliyor.

ABB’nin güneş enerjisi çalışmaları başkanı Giovanni Frassineti şöyle diyor: “ABB olarak, müşterilerimiz için mümkün olan en iyi performansı sağlayabilmek adına, yeni güneş enerjisi depolama çözümleri ve ürün platformları geliştirerek güneş enerjisi teknolojimizi yenilemek konusunda her zaman kararlıyız.

“UNO-DM-PLUS işte bu taahhüdü temsil ediyor – yeni tasarım ABB kalitesi ve mühendisliğini, akıllı teknolojik tercihler sayesinde yerli güneş kurulumları için optimize edilmiş bir inverter çözümü yarattığımız hafif ve kompakt bir pakete dönüştürüyor” diyor.

Kurulum tamamlandıktan sonra operatörler, gelişmiş inverter konfigürasyon ayarları, dinamik besleme kontrolü ve yük yöneticisine erişim sağlayan dahili “Kullanıcı Arabirimi” ve kablosuz olarak uzaktan erişim sağlayan dahili web sunucusu ile ileri bir kullanıcı deneyiminden faydalanabiliyorlar.

Dahili bağlantı ve etkin iletişim protokolü ile gelecekteki gelişmelere karşı hazırlıklı ve esnek bu inverter tasarımı, UNO-DM-PLUS’un akıllı bina otomasyonu, akıllı şebeke entegrasyonu ve diğer izleme ve kontrol sistemleri için mevcut veya gelecekte kullanılacak herhangi bir cihaza kolayca entegre olmasını sağlıyor. UNO-DM-PLUS, ayrıca, inverter ve bileşenler için uzaktan Over The Air (OTA) ürün yazılımı güncellemesi ile birlikte geliyor.