Kiralık Bisikletler İçin Güneş Enerjisi

Kiralık Bisikletler İçin Güneş Enerjisi

Off-grid güneş panellerinin önde gelen tedarikçisi olan Opes Solutions, kiralık bisikletler için 100.000’den fazla özel modül sunacak. Opes modülleri tarafından sağlanan bağımsız güç kaynağı sayesinde, bisikletler her zaman sahipleri ile aktif olarak iletişim kurabilecek ve bakım ve lojistik kavramları başarıyla uygulanabilmesine olanak sağlayacak.

Dijitalleşme Off-grid solar modüller için yeni pazarlar yaratıyor

Opes Solutions’un kurucusu ve CEO’su Robert Händel “Bisiklet paylaşım örneği, dijitalleşmenin birkaç ay içinde off-grid güneş modülleri için yeni pazarlar ve iş modelleri yaratabileceğini gösteriyor – bu uygulama neredeyse hiçbir yerde yok. Sadece bir yıl önce, güneş modülleri olan kiralık bisikletler bulunuyordu, şimdi ise pazar hızla büyüyor.” diyor.

Dünya Politika Enstitüsü, Roland Berger ve Çin Bilimsel Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalara dayanan Opes Solutions, küresel kiralık bisiklet pazarının 2022 yılına kadar yaklaşık 9.2 milyar Euro’ya ulaşabileceğini tahmin ediyor. Dünya çapında şu anda 304’den fazla şehirde, 23 milyon kiralık bisiklet bulunuyor.

Modüller için özel gereksinimler

Bisikletlerde kullanım, modüllere yönelik sağlamlık, hafiflik ve yüksek verimlilik gibi özel teknik talepler getiriyor. Ayrıca, kir ve yapışkanlar mümkün olduğunca az yapışması da beklenen önemli bir özellik.

Örneğin, bisikletin taşıma sepetine tutturulan, yaklaşık 5 watt’lık bir çıkışa sahip daha büyük modüller, şu anda özellikle yüksek talep görüyor. Sık kullanılan 0,5 ila 2 watt güç modülleri ile karşılaştırıldığında, bu modüller daha fazla güç rezervi sağlıyor. Bu, bisikletlerin gölgede park edildiğinde de yeterli enerji ürettikleri anlamına geliyor.

Gelişmiş otomatik üretim

Bisiklet kiralayanların gereksinimlerini karşılamak için, Opes Solutions, geliştirme bilgisi ve otomatik üretimin bir kombinasyonuna dayanıyor. Şirket aynı zamanda, geleneksel süreçlere kıyasla verimi artıran patentli lazer ve stringer süreçleri kullanıyor. Uygulamanın geliştirimelerini değerlendiren Händel, “Opes, üretim platformumuzu segmentimizde daha da büyümeye hazırlanmak için genişletiyor. Off-grid modülleri için birçok yeni uygulama bekliyoruz.” diyor.

Opes Solutions, off-grid güç kaynağı için önde gelen güneş enerjisi modülleri tedarikçisi konumunda yer alıyor. Şirket, esnek tasarım, yüksek dayanıklılık ve cazip fiyat / performans oranı ile ayırt edilen 0,9 ila 270 watt çıkışlı sertifikalı modüller geliştiriyor ve üretiyor. OPES Çözümlerinin araştırma ve geliştirme ortakları arasında Fraunhofer Silikon Fotovoltaik Merkezi bulunuyor.

http://www.pveurope.eu/News/Solar-Generator/Opes-Solutions-supplies-solar-modules-for-over-100-000-rental-bicycles