Isparta’da Köylere Güneş Enerjili Ucuz Su Müjdesi

Isparta’da Köylere Güneş Enerjili Ucuz Su Müjdesi

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Haziran Ayı Merkez Muhtarlar Toplantısı’nda birçok konuyu ele alarak, köylerde elektrik faturasıyla birlikte oldukça pahalı olan suyun, artık güneş enerjili pompaj sistemiyle daha ucuza indirgeneceğini kaydetti.

“Köyler, suyu güneş enerjisi ile üretilen elektrik ile daha ucuza içecek”

Köylerdeki içme suyu pompalarında kullanılmak üzere, güneş paneli yatırımlarına devam ettiklerini de aktaran Vali Günaydın hedeflerinin 116 köy olduğunu ve bunu da bu yıl tamamlayacaklarını kaydederek, bu yatırımdan muhtarların çok memnun olduğunu söyledi.

Vali Günaydın ayrıca, merkezde bulunan bütün köylerin parke taşı ihtiyacını bu yıl içinde karşılayacaklarını belirterek, imkânlar oldukça bu yatırımların devam edeceğini ve bunun yanında vatandaşların daha sağlıklı içme suyuna kavuşabilmeleri için alt yapı yatırımlarının devam ettiğini aktardı.

Vali Günaydın açıklamasında, “Bizim amacımız hiçbir köyümüzde 25-30 yıllık içme suyu borusu kalmaması. Bu hedefte de çok mesafe aldık. Çok yakında içme suyu şebekesi yenilenmemiş hiçbir köyümüz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

http://m.iha.com.tr/isparta-haberleri/isparta-valisi-gunaydindan-koylere-gunes-enerjili-ucuz-su-mujdesi-2047930/