Isotec Enerji, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde yaklaşık 200 MW lık projelerini hayata geçirdiler. Türkiye’nin birçok bölgesinde arazi ve çatı sistemleri olmak üzere, sektöre yeni imzalar attılar.

Kayseri, Konya, Eskişehir, Afyon, Aydın, Malatya, İzmir, Ankara, Niğde, Kütahya, Karaman, Adana, Manisa, Aksaray ve Isparta illerinde yaptıkları projeleri ile sektörde büyük ses getirdiler. Proje başlangıcı öncesinde prensip edindikleri zemin analizleri sayesinde daha sağlam konstrüksiyon yapıları oluşturmaya devam ediyorlar.

Isotec’in belli başlı projelerine örnek vermek gerekirse; Konya-Ereğli bölgesinde ilk büyük First Solar (İnce film) paneliyle konstrüksiyon sistemini kurdular ve yine bir ilki başardılar. Buna ek olarak, Türkiye’nin ilk büyük lisansız projesini Malatya’da inşa ettiler.

Gün geçtikçe kendini yenileyen ve başarı merdivenlerinin sonsuzluğunu vurgulayan Isotec Enerji, birçok yatırımcı ve EPC şirketleriyle beraber yürüdüler. Geçen zamanlar içerisinde uygulama kolaylığı sağlayan yeni konstrüksiyon tipleri geliştirdiler.

Isotec, yeni ürün tasarımlarını 3D numune olarak yatırımcıya hızlıca sunmak ve kolay test edip uygulayabilmek adına geliştiriyor ve bu sistemle konstrüksiyon ürünlerini hızlıca test edip uygulama için zaman tasarrufu yapıyor ve ayrıca, tüm projelerinin detaylarını ERP sistem ile takip ederek yıllar geçtikçe en güvenli başarıyı ve en sağlam konstrüksiyon yapılarını oluşturmayı hedefliyor.

Isotec ekibi, 2017 yılı için yatırımcılara ve EPC firmalarına, ‘ Kaliteli proje, sağlam konstrüksiyon, hızlı tedarik ve güvenli ürün için biz buradayız’ mesajını iletiyor.