HIS Solar, Solarex İstanbul 2018 Fuarı’na Katıldı

HIS Solar, Solarex İstanbul 2018 Fuarı’na Katıldı

Alman firması olan HIS Renewables GmbH ortaklığı ile 2017 yılında kurulmuş olan HIS Solar Türkiye, 5-7 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen 11.Solarex İstanbul 2018 Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda 3.kez yerini aldı.

Alman kalitesi ile üretmiş olduğu solar kablo, sigorta panoları, izleme cihazları ve satmakta olduğu bağlantı ekipmanları & aksesuarları ile güneş enerjisi sektöründe, tedarikçi olarak önemli bir yere sahip olan HIS Solar, her sene olduğu gibi bu sene de Solarex Fuarı’nda birçok yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı.

Standlarında, güneş enerjisi sahalarında uygulanan, bağlantı konnektörlerinin çeşitli el aletleri ile olan montaj işlemlerinin bir workshop etkinliğini de gerçekleştiren HIS Solar, bu tür interaktif uygulamalar ile sahalarda yapılan yanlışlıkların düzeltilmesi hakkında bir farkındalık yaratmaya çalışıyor.

HIS Solar Türkiye Genel Müdürü Güven Altun, Solarbaba’nın organize ettiği stand röportajında, HIS Solar’ın Türkiye pazarında her geçen gün büyüyerek geliştiğinden ve 2017 yılında 900-1000 MW arası bir ürün tedariği organizasyonu sağladıklarından bahsetti.

2018 yılındaki beklentileri konusunda; GES sektörünün hareketlenmesi için çatı pazarının gerekli teşvikler ile önünün açılması gerektiğine inanan HIS Solar, çevre ülkeler ile yapılacak sağlam ticari iş birliklerinin bu yıl içerisindeki, uluslararası düzeyde en büyük beklentilerinden biri olduğunu özellikle vurguladı.