Hanwha Q Cells Panelleri Ödül Almaya Devam Ediyor

Hanwha Q Cells Panelleri Ödül Almaya Devam Ediyor

Hanwha Q Cells panelleri, üst üste 4. Kez, EUPD tarafından Avrupa’nın en iyi güneş paneli seçildi.

2016 yılında, dünyanın en büyük güneş hücresi üreticisi konumunda bulunan Hanwha QCells’in Araştırma-Geliştirme çalışmalarına büyük önem verdiği biliniyor. Yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda birçok ilke imza atan firma, kalitesini de belgelendirmeyi ihmal etmiyor.

VDE Kalite Testi

Hanwha QCells modülleri, güneş enerjisi santralleri ve EPC hizmetleri VDE belgelendirme enstitüsünün sıkı kalite testi tarafından belgelendirilmişti. Hanwha QCells’in fotovoltaik modülleri, IEC standardlarının üzerine çıkarak; VDE tarafından kalitesi onaylandı. VDE, uluslararası standardlar hazırlayan, bunları uygulayan ve test edilen ürünlerin; kalite, sağlık, çevre koruma, güvenlik ve sosyal sorumluluk açısından geçerli standartları karşıladığını garanti eden bağımsız bir test kurumudur.

EUPD’nin Araştırmasında En İyi Marka

2016 yılında Hanwha QCells; Almanya, Fransa, İtalya ve Birleşik Krallık’daki fotovoltaik piyasalara yönelik EuPD araştırmasında (Hoehner Research & Consulting Group) Top Brand PV& Seal ödülünü elde etti. EuPD araştırması düzenli olarak Almanya, Fransa, İtalya ve Birleşik Krallık ülkelerindeki modül ve invertör üreticilerinin marka yönetimini değerlendirmektedir. Şirketlerin ürün ve hizmetlerini olumlu yönde nasıl farklı hale getirdiklerini ve piyasadaki diğer seçeneklere göre kendi şirketini nasıl analiz edip böylece markayı daha fazla nasıl geliştirdiğini ve yönettiğini analiz etmektedir. Top Brand PV&Seal ödülü verilmeden önce EuPD araştırması marka bilinci, marka değerlendirmesi, müşterilerin seçimi ve satın alma kararlarının yanı sıra satışa yönelik kurulumculara danışır.

Foton Verim Ölçümü

2013, 2014 (PHOTON YIELD MEASUREMENT) Q.PRO G2, PHOTON verimi ölçümü 2014’te en iyi çok kristalli modül olarak seçilmiş ve test edilen tüm 174 modül arasında dördüncü sırayı alarak Hanwha QCells’i Avrupa’nın en iyi modül üreticisi yaptı. Q.PRO güneş enerjisi modülleri rakiplerine göre oldukça üstün bir performans sergileyebiliyor ve 2014 PHOTON modül verim ölçümü testinde 1 numaralı çok kristalli modül olarak seçilmiştir. Q.PRO-G2 235 Wp modülleri, 107 üreticiye ait 147 farklı FV modülleri arasından en iyi performansı sergileyen çok kristalli modüllerdir.

Test sonucunu indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.q-cells.com/tr/index/products/quality/test-results-and-awards

COMMENTS