Hande Ateş İle “Sun For Life” Şarkısının Hikayesi

Müjdat Gezen Konservatuarı hafif batı müziği/şan bölümü mezunu olan Hande Ateş, sahne (konser,organizasyon, tv programı vb.) dışında; seslendirme, reklam müzikleri ve bestecilik gibi birçok projede bulundu.

Smooth jazz ve chillout tarzlarındaki İngilizce şarkıları ile birçok derleme albüm içerisine giren Hande Ateş; Kral TV’nin sponsorluğundaki müzik yarışmasında birinci olarak, Türkiye müzik ödüllerinde performansını sergiledi.

Bunun yanısıra single çalışmalarına devam eden Hande Ateş’in 2017 yılının yaz aylarında çıkarmış olduğu 3. Türkçe single “Küp Şeker”, 3 Adım Müzik plak şirketi tarafından yayınlandı.

Çeşitli projelerde yer almaya devam eden Hande Ateş, Solarbaba’nın “Sun For Life” bestesini yaparak; yenilenebilir enerji alanında da güzel bir projeye imza atmış oldu. Hande Ateş’in, Erman Mete ile birlikte gerçekleştirdiği bir çalışma olan Sun For Life şarkısı; Solarbaba’nın, başta güneş enerjisi olmak üzere, diğer yenilenebilir enerji kaynaklarının ne kadar önemli olduğu farkındalığını yaratmak için üstlendiği sosyal projelerden yalnızca birtanesi.