Solarbaba, 1996 yılından beri Türkiye'de başta güneş enerjisi olmak üzere temiz enerji kaynaklarının tanıtılması, kurulu kapasitesinin hızla artması ve tabana yayılması için çalışmaktadır.

120 kurumsal üye&destekçi ve aylık 2 milyon+ okunma oranı ile faaliyetlerini bir sosyal şirket olarak sürdüren Solarbaba, geliştireceği ve uygulayacağı sosyal sorumluluk projeleri ile yoluna devam ediyor.

Hedefimiz: 2050 yılında %100 temiz enerjili bir dünya oluşturmak.

Güneşli bir gelecek, güneş enerjisi ile gelecek.

Solarbaba Ekibi

İstanbul'da dünyaya gelen Ateş Uğurel, İstanbul Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra, önce Boğaziçi Üniversitesi - Kimya Mühendisliği lisans programını bitirmiş, sonra da aynı üniversitede Çevre Bilimleri master ve doktora programına devam etmiştir.

Hayatı boyunca sadece güneş elektriği konusunda çalışan Ateş Uğurel, Türkiye'de çok sayıda güneş enerjisi santrali kurulumuna imza atmıştır.

Uğurel, Solarbaba Kurucusu olmasının yanısıra aynı zamanda Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED)'nin kurucusu ve eski başkanıdır.

Ateş Uğurel ile Linkedin üzerinden temasa geçebilirsiniz.

http://www.linkedin.com/in/atesugurel

Ankara'da dünyaya gelen Dilan Oral, 2011 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme bölümünde eğitim görmeye başlamış ve 2013 yılında Eramus Öğrenci Değişim programı ile İspanya'da León Üniveritesi'nde eğitimini sürdürmüştür. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi'nden mezun olan Oral, aynı yıl Atina Üniversitesi'ne kabul edilerek Siyaset ve Ekonomi Fakültesi'nde Güneydoğu Avrupa Çalışmaları master programına başlamıştır.

Atina Üniveritesi'nde aldığı eğitimin disiplinlerarası yapısı sayesinde enerji ekonomisi ve enerji politikaları üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Dilan Oral, yenilenebilir enerji, iklim değişikliği ve çevre konularını da kapsayan tez çalışmasını 2017 yılında tamamlayarak mezun olmuştur.

Dilan, Solarbaba bünyesinde; "Dijital İçerik Yöneticisi" olarak görev yapmaktadır.

Dilan Oral ile Linkedin üzerinden temasa geçebilirsiniz.

http://www.linkedin.com/in/dilanoral/