Solarbaba, 1996 yılından beri Türkiye'de başta güneş enerjisi olmak üzere temiz enerji kaynaklarının tanıtılması, kurulu kapasitesinin hızla artması ve tabana yayılması için çalışmaktadır.

120 kurumsal üye&destekçi ve aylık 2 milyon+ okunma oranı ile faaliyetlerini bir sosyal şirket olarak sürdüren Solarbaba, geliştireceği ve uygulayacağı sosyal sorumluluk projeleri ile yoluna devam ediyor.

Hedefimiz: 2050 yılında %100 temiz enerjili bir dünya oluşturmak.

Güneşli bir gelecek, güneş enerjisi ile gelecek.

"hayat için güneş"

Çalışma Ekibi

İstanbul'da dünyaya gelen Ateş Uğurel, İstanbul Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra, önce Boğaziçi Üniversitesi - Kimya Mühendisliği lisans programını bitirmiş, sonra da aynı üniversitede Çevre Bilimleri master ve doktora programına devam etmiştir.

Hayatı boyunca sadece güneş elektriği konusunda çalışan Ateş Uğurel, Türkiye'de çok sayıda güneş enerjisi santrali kurulumuna imza atmıştır.

Uğurel, Solarbaba Kurucusu olmasının yanısıra aynı zamanda Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED)'nin kurucusu ve eski başkanıdır.

Ateş Uğurel ile Linkedin üzerinden temasa geçebilirsiniz.

http://www.linkedin.com/in/atesugurel

İstanbul’da dünyaya gelen Başak Çağla Efe, Bahçeşehir Üniversitesi - Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümündeki lisans eğitimini 2015 yılında tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresi boyunca Katı Atık Yönetimi, Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali Saha Mühendisliği ve Elektrik Satışı gibi farklı alanlarda staj yapan Efe, lisans eğitimini bitirdiği yıl atıldığı iş dünyasında diğer yenilebilir enerji dalları ile ilgilenmeye devam etmiştir.

Hexagon Katı Atık, EnerjiSA ve İpragaz gibi kurumsal firmalarda, enerji alanında staj yapan Efe, 2015 yılından 2016 yılı sonuna dek CLK Enerji’de İş Analistliği ve EBS Proje Uzmanlığı yapmıştır.

Başak Çağla Efe, 1 yılı aşkın süredir Solarbaba bünyesindeki Genel Koordinatör rolü ile temiz enerji odaklı sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye devam etmektedir.

Başak Çağla Efe ile Linkedin üzerinden temasa geçebilirsiniz.

http://www.linkedin.com/in/bcefe

İstanbul’da dünyaya gelen Melis Eryiğit, Yıldız Teknik Üniversitesi - Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini 2009 yılında tamamlamış olup, Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim Fakültesi - Pazarlama İletisimi ve Halkla İlişkiler bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Eryiğit, aynı dönem atıldığı iletişim dünyasında inovatif yöntemleri sürdürmeye dair çizdiği stratejisi ile iletişimi yalnızca kurumlara bir fayda ve satış kanalı olarak kullanma eğilimini, ekosisteme de bir faydaya dönüştürme misyonuna sahiptir.

İletişim alanında FMCG’den teknolojiye, enerjiden bebek-kadın bakima kadar çeşitli sektörlerde hizmet veren markalara 360 derece iletişim hizmeti sunmuş olan Eryiğit; Siemens, SAP, Unilever, P&G (Prima), Anadolu Grubu (Anadolu Etap), Altıparmak Gıda, Korozo (Koroplast) ve Kazancı Holding başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların, stratejik medya planlaması, etkinlik yönetimi, dijital ve konvansiyonel medya planları ve uygulaması, kriz iletişimi yönetimi gibi çeşitli alanlarında kurum oyuncusu olarak rol almıştır.

Melis Eryiğit, Solarbaba bünyesinde İletişim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Melis Eryiğit ile Linkedin üzerinden temasa geçebilirsiniz.

http://www.linkedin.com/in/meliseryigit

Ankara'da dünyaya gelen Özge Kundakçı, ailesinin mesleği nedeniyle Türkiye'de pek çok şehirde yaşamış ve bu sayede farklı kültürleri tanımıştır. 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazanmasının ardından İstanbul'da yaşamaya başlayan Kundakçı, lisans programını bitirdikten sonra aynı üniversitede Çevre Kontrolü ve Yapı Teknolojisi bölümünde master eğitimine başlayarak, yapılarda enerji harcamalarının azaltılması üzerine çeşitli çalışmalar yürütmüş ve bu konuda tezini tamamlamıştır.

Sürdürülebilirlik, temiz enerji kaynakları, aktif ve pasif iklimlendirme sistemleri, karbon emisyonunun azaltılması gibi konulara ilgi duyan mimarın en büyük tutukusu, insanları bu konuda bilinçlendirmek ve dünyanın daha ekolojik, bilinçli ve çevreye duyarlı hale dönüşmesine destek olmaktır.

"Üzerinde yaşadığımız dünya hepimizin evi, ve başka bir evimiz yok." mottosuyla sadece insanları değil, hayvanları ve doğayı da sevgiyle kucaklıyor.

Özge Kundakçı ile Linkedin üzerinden temasa geçebilirsiniz.

http://www.linkedin.com/in/ozgekundakci

Ankara'da dünyaya gelen Dilan Oral, 2011 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde eğitim görmeye başlamış ve 2013 yılında Eramus Öğrenci Değişim programı ile İspanya'da León Üniveritesi'nde eğitimini sürdürmüştür. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi'nden mezun olan Oral, aynı yıl Atina Üniversitesi'ne kabul edilerek Siyaset ve Ekonomi Fakültesi'nde Güneydoğu Avrupa Çalışmaları master programına başlamıştır.

Atina Üniveritesi'nde aldığı eğitimin disiplinlerarası yapısı sayesinde enerji ekonomisi ve enerji politikaları üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Dilan Oral, yenilenebilir enerji, iklim değişikliği ve çevre konularını da kapsayan tez çalışmasını 2017 yılında tamamlayarak mezun olmuştur.

Dilan Oral, Solarbaba bünyesinde Dijital İçerik Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Dilan Oral ile Linkedin üzerinden temasa geçebilirsiniz.

http://www.linkedin.com/in/dilanoral/