Yeşil Enerji Temalı Avrupa Birliği Projesi

yesil-enerji-temali-avrupa-birligi-projesi.jpg


"Green Energy Skills for Youth“ başlıklı Erasmus+ Stratejik Ortaklık Projesi, Türk-Alman Üniversitesi (TAU) koordinatörlüğünde başladı.

Yeşil Enerji, Küresel Isınma, İklim Değişkliği, Geri Dönüşüm ve Yenilenebilir Enerji temalarını barındıran "Green Energy Skills for Youth" adlı proje; Almanya, Slovenya, Bulgaristan'dan katılan partnerlerle birlikte birlikte yürütülecek.

Proje kapsamında; öğrencilerin farkındalıklarını artırmak, çevre bilincini geliştirmek ve yeşil enerji konseptini farklı çevrelere ulaştırmak amacıyla okullarda eğitici ve öğretici etkinlikler düzenlenecek. Proje faaliyetleri ile 13-25 yaş arasındaki gençlerin iklim değişikliği, küresel ısınma, geri dönüşüm ve yenilenebilir enerji gibi konular üzerine farkındalıkları ve duyarlılıklarını arttırmak hedefleniyor.

Proje, Türk-Alman Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde; Türkiye, Almanya, Slovenya ve Bulgaristan’dan toplam altı ortağın katılımı ile 1 Ocak 2017 tarihinde başladı. 23-24 Ocak 2017 tarihlerinde projenin ortakları arasındaki ilk başlangıç toplantısı, Türk-Alman Üniversitesi'nin Beykoz kampüsünde yapıldı. Bir sonraki toplantının Slovenya'da yapılması planlanıyor.

"Erasmus + GREEN4U” projesi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmekte olup, toplamda 2 yıl sürecek.