Upsolar 40 MW'lık Satış Anlaşması Yaptı

upsolar-40mw-lik-satis-anlasmasi-yapti.jpg


Özgün iş modeli ile dikkat çeken Upsolar bugün, Türkiye'de 40 MWp büyüklüğünde bir satış anlaşması imzaladığını duyurdu.

Upsolar'ın güçlü partnerlerinden biri olan mühendislik,tedarik ve kurulum (EPC) hizmetleri sunan Sunel-Tes Enerji ile ortaklığı sonucu ortaya çıkan projelerle birlikte önümüzdeki 12 ay içinde toplam 60 MW'ın üzerinde güce sahip Upsolar modülleri, ülkenin farklı GES bölgelerinde kullanılacak ve Ulusal Yenilenebilir Enerji Eylem Planı'nın Türkiye'deki yenilenebilir enerji oranını 2023 yılına kadar yüzde 30'a çıkarma hedefine katkıda bulunacak.  

“Kalite konusundaki kararlılığı ve üretimi müşterilerin taleplerini karşılayacak şekilde ölçekleyebilmesi, Upsolar’ı Türkiye'yi küresel bir PV lideri yapma yolunda bizim için doğru ortak yapıyor” diyen Sunel Enerji'nin CEO'su Konstantinos Zugouras sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu projeleri tamamlamayı ve Türkiye'nin her tarafına temiz, yenilenebilir enerji götürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Şirketin bu sözleşme çerçevesinde teslim edeceği ilk ürünler (18.7 MWp gücünde UP-M260P polikristalin modülleri) Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde her biri 1.1 MWp gücünde 17 projede kullanılacak. Afyonkarahisar, Dinar'daki projeler için gönderilen 3.3 MWp gücündeki ikinci bir grup modül ise kısa bir süre önce kuruldu. Bu satışla birlikte, Upsolar 2014'ün ilk çeyreğinden bu yana Türkiye'de 35MWp kurulu güce ulaşmış oldu.

Upsolar Grubu'nun Türkiye ve Orta Doğu Müdürü Ioannis Markakatos şu açıklamayı yaptı: “Bu sözleşmenin ölçeği, hem Upsolar hem de bir bütün olarak Türkiye'deki PV pazarı için önemli bir dönüm noktasıdır. 2015 yılı için pazardaki büyüme tahminlerinin 250 MWp seviyesinde olduğu düşünüldüğünde, bu anlaşma Türkiye'nin iddialı yenilenebilir enerji hedeflerine önemli bir katkıda bulunmakta ve Upsolar'ın yeni gelişen solar enerji pazarlarında temel bir aktör olduğunu vurgulamaktadır.”

29.09.2015