SMA Solar'dan Merkezi İnverter ÇözümleriLisanslı güneş enerjisi santralleri için yapılan yarışmaların sonuçlanması ve yanyana kurulan lisanssız projeler ile büyük güçlü merkezi iverterlerin popülerliği ülkemizde giderek artmaya başladı. 500kVA ile 2500kVA arasındaki güç sınıfları ile gerek yatırımcılar gerekse EPC firmaları için merkezi inverter tarafında uygun çözümü sunan SMA Solar, merkezi inverter portföyüne yeni katılan iki üyesi ile dünyada elde ettiği başarıyı Türkiye’de de elde etmeyi hedefliyor.

Sunny Central 1000CP XT

1100kVA maksimum AC çıkış gücüne sahip ürün gerek lisanslı gerekse lisanssız güneş enerjisi projelerinde en optimum sonuca ulaşmak için tasarlanmış. Lisanssız uygulamalarda çıkış gücü 1000kVA ile sınırlandırılarak TEDAŞ proje kabulüne sunulmakta. -40°C ile +62°C sıcaklık aralığında çalışabilen ürün, su ve toz geçirmiyor. IP54 koruma sınıfı ile dış ortamda herhangi bir ekstra önleme ihtiyaç duymadan çalıştırılabilmekte. SMA tarafından alınmış 500’ün üzerindeki patentten biri olan OptiCool özelliği ile harici bir soğutmaya gerek duymadan ürün kendi soğutmasını en az tüketimle gerçekleştirebiliyor. “Q at Night” özelliği ile ihtiyaç halinde gece dahi şebekeye reaktif güç basma imkanı mevcut. Ürün ile alakalı daha detaylı bilgilere linkten ulaşabilirsiniz.

Sunny Central 2200

Temel kullanım alanı bakımından lisanslı fotovoltaik projelerin hedeflendiği bu model, maksimum çıkış gücü 2200kVA olan SC2200 küçük kardeşi 1000CP gibi her türlü dış ortam kurulumuna uygun . Standart bir konteynıra 4 adet sığacak şekilde tasarlanan ürün; özellikle lojistik için çok büyük bir kolaylık sağlıyor. 2000m rakıma kadar standart olarak çalışabiliyor; daha yüksek rakımlarda ise özel tasarım ile kullanılabiliyor. “Q on Demand” özelliği ihtiyaç anında güç faktörünün ayarlanması açısından işletmeciye büyük kolaylık sağlanmakta. Ürünle ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

13.04.2015