K.Maraş'ta İlk Güneş Enerjisi Santrali Açıldı

Güneş Enerjisi Sektörünün en önemli oyuncusu olan Tekno Ray Solar, Kahramanmaraş - Karacasu'daki 500 kWp kapasiteli ilk çatı üzeri güneş enerjisi santralini 06 Aralık 2013 tarihi itibariyle devreye aldı.Bölgenin en önemli tekstil fabrikalarından biri olan Kırteks Tekstil, elektriğinin tamamını güneş enerjisi sistemi üzerinden sağlıyor.Tekno Ray Solar'ın uzman tasarım ekibiyle birleştiği bu proje ile,yıllık ortalama 300 ton CO2 salınımının engellenmesi hedefleniyor.

http://finans.zaman.com.tr/getDetai...

  • Bu İçeriği Paylaş

Sosyal Medya

Anket

Türkiye'de güneş elektriği sistemleri en çok hangi alanda yayılacak?

  • 1MW üstü lisanslı büyük güneş santralleri
  • 1MW gücünde lisanssız güneş santralleri
  • 1MW ve altında öztüketim uygulamaları

Oy Ver!

Solarbaba Röportajları

Sponsor

Solarbaba Üyesidir

Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Solar Hesap Makinesi

İlan Panosu

İyi günler.Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü2014 mezunuyum.Ben güneş enerjisi ve diğer alternatif enerji ile ilgili kariyer yapmak istiyorum,ancak iş başvurusunda bulunacak şirketleri bulamıyorum.Ankara'da ikamet ediyorum. 2013 Tubitak alternatif araç yarışlarına katıldım.Ekibimle birlikte güneş enerjili araç yaptık.İş konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Tüm İlanlar

21 Haziran Dünya Güneş Günü - 21 Öneri

Twitter

E-Bülten

Güneş enerjisi sektöründeki güncel gelişmeleri, mevzuat değişikliklerini, Türkiye'de hayata geçirilen uygulamaları, yatırım fırsatlarını, güneş enerjili ürünleri ve çok daha fazlasını sizlerle paylaşabilmemiz için Solarbaba'ya üye olun. E-bültenimiz haftada bir gönderilmektedir.