Fronius, Fronius Agilo TL ile gücüne güç kattı

fronius-fronius-agilo-tl-ile-gucune-guc-katti.jpg


Kompakt bir tasarıma sahip yüksek performanslı yeni merkezi inverter serisi Fronius Agilo TL özellikle büyük ölçekli sistemler için uygundur. Kolay kurulum, kolay bakım ve yüksek verimlilik cihazın sunduğu birçok avantajdan sadece birkaçını oluşturuyor.

Fronius Agilo TL, 360 ve 460 kVA çıkış güçlerine sahip bulunuyor. Korozyona dayanıklı alüminyum mahfaza ve akıllı soğutma konsepti sayesinde dış mekanlarda kurulum için uygundur. Yeni Fronius merkezi inverteri zorlu iklim koşullarında bile yüksek performans gösterir.

Yüksek çıkış güçlerine rağmen Fronius Agilo TL asla hantal bir yapıya sahip değildir. Aksine akıllı sistem yapısı ve kompakt boyutları Fronius Agilo’yu kurulumcu tarafından kolayca montajı ve bakımı yapılabilen sınıfının tek inverteri yapıyor. Kullanıcı dostu tasarımı ve kullanım kolaylığı sunan özellikleri Fronius Agilo TL’nin en önemli üretim hedefleridir. Fronius Agilo TL o kadar akıllı bir tasatıma sahiptir ki kurulumcular için montajı başlangıçtan sonuna kadar mümkün olduğunca kolaylaştırmaktadır, hem taşıma hem de kurulum için hiçbir özel alet kullanımına da gerek yoktur. Bağlantı alanı yüksek kurulum konforu sunar. Ayrıca Fronius Agilo TL’nin bakım ve servisi kolayca gerçekleştirilir. Endüktans hariç diğer tüm bileşenler eğitimli uzman kurulumcu (Fronius Service Partner) tarafından inverterin bulunduğu sahada direkt olarak değiştirilebilir ve sistem çalışır hale getirilir.

Fronius Agilo TL, diğer Fronius inverterleri gibi yüksek iletişim yeteneğine sahiptir. Fronius Com Card ve Fronius Signal Card temel donanım olarak inverter içerisinde mevcuttur. Fronius Datamanager Box 2.0’nin bağlantısı sayesinde Fronius Agilo TL halihazırda tüm iletişim taleplerini karşılamaktadır. WLAN internet bağlantısı aracılığıyla Fronius Solar.web sisteme kolayca entegre edilebilir. Farlı arabirimlerin çeşitliliği sayesinde Fronius Agilo TL’nin üçüncü parti bileşenlerine bağlantısını kolayca gerçekleşir. Fronius AgiloTL’nin gelecekteki şebeke taleplerine uyarlanması amacıyla cihazlar, aktif ve reaktif güç için dinamik ve statik şebeke koruyucu fonksiyonlara sahiptir. Bu fonksiyonlar, sonuç olarak yüksek verimlilik elde edilmesi için şebeke stabilizasyonun sağlanmasına önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Fronius String Control 200/20 DCD DF gibi opsiyonel olarak elde edilebilen ilave bileşenler sayesinde panel dizi verilerinin toplanması ve görüntülenmesi, DC sigortalar ve orta gerilim transformatörler için AC kablo demetleri vb. büyük ölçekli tesislerin kurulumundaki ilave talepleri karşılamaktadır.

31.07.2014