Habdank, Doğuya ve Güneye Adım Atmaya Devam Ediyor

Habdank, Doğuya ve Güneye Adım Atmaya Devam Ediyor

Habdank Türkiye, ülkemiz sınırları içerisindeki yapılanmasını tamamladı ve belirlenen hedeflerin üzerine kısa sürede çıkıldığı için sıradaki adımlarını atmaya hazırlanıyor.

Bilinildiği üzere, Habdank Almanya merkezi; Avrupa, Amerika ve Avustralya bölgeleriyle uzun yıllardır ilgileniyor ve Japonya dahil, 17 farklı ülkede projeler gerçekleştirilmiş durumda.

Habdank Türkiye’nin sorumluluğunda yer alan; Türki Cumhuriyetler, Doğu Avrupa ülkeleri, Arap ülkeleri, Kuzey Afrika ile ilgili çalışmalara hız  verildi. Özellikle, Arap ülkelerinde petrolden solara doğru giden hızlı bir süreç başlamış durumda ve 2030 stratejileri olarak %30 yenilenebilir enerji kullanımın oranı hedefleniyor.

Ülkemizdeki sık mevzuat değişiklikleri nedeniyle oluşan kapasite farklarını yurt dışı ile dengelemeye çalışacaklarını belirten Habdank yetkilileri, “Önümüzdeki yıl, ülkemizdeki saha projelerinde bu yıla kıyasla MW bazında %50 den fazla bir düşüş bekleniyor. Asya ve Arap ülkelerindeki devlet stratejileri de solara geçişi desteklediği için medyada sıklıkla büyük proje haberleri duymaktayız.” şeklinde konuştu.

Habdank, ülkelere özgün çözümler üreterek (yerel üreticilerin fiyat politikaları ve ürettikleri çelik kaliteleri, uluslararası çalıştığımız montaj alt taşeronları, iklim şartları vb. göz önünde bulundurularak); saha, çatı ve araç park sistemleri ile yurt dışı projelerine 2018 yılından itibaren hız kazandıracak.

COMMENTS