Güneşi Takip Eden Yeni Nesil Solar Şemsiye

Güneşi Takip Eden Yeni Nesil Solar Şemsiye

Yüzeyine güneş paneli entegre edilen dış mekan mobilyalarına her gün bir yenisi ekleniyor. Kullanılan teknoloji ucuzlayıp daha verimli hale geldikçe görece dar alanlar bile enerji üretimi için elverişli yüzeylere dönüşüyor. Üzerine bir de IoT (nesnelerin interneti) uygulamaları ve şık bir tasarımla birleştirildiğinde ortaya hayatı kolaylaştıran hoş bir ürün çıkıyor.

ShadeCraft’ın tasarımı SunFlower bu konuda güzel örneklerden birini teşkil ediyor. Güneş takip sistemi ve güneş panelleri kullanılarak hazırlanan solar şemsiye SunFlower, tıpkı günebakanlar gibi gün boyu güneşi takip edip güneşin konumuna göre gölge yaratıyor.

Güneşten ürettiği elektrikle diğer cihazları şarj edebilen tam otomatik solar şemsiye aynı zamanda hava kalitesi, sıcaklığı ve rüzgar durumunu da an be an takip edip pozisyonunu ona göre ayarlayabiliyor. Örneğin; akşam saatlerinde şiddetli bir fırtına geleceğini gördüğünde kullanıcıdan yardım almadan kendi kendine kapanabiliyor.

Güzel havanın tadını çıkarmak için gerekli tüm şartları yaratan SunFlower, ayrıca 360 derece çekim yapabilen güvenlik kameraları ile evinizin güvenliğine de katkıda bulunuyor.

https://www.curbed.com/2017/8/22/16184896/shadecraft-sunflower-umbrella-technology