Güneş Enerjisi İle Çalışan Su Pompası: SOL-RX

Güneş Enerjisi İle Çalışan Su Pompası: SOL-RX

Uganda Su ve Çevre Bakanı Kibuule Ronald, Vansan & XGEN ortaklığı ile geliştirilen solar pompaları görmek ve temaslarda bulunmak için Türkiye’yi ziyaret etti.

Avrupa’nın en büyük su pompası üreticilerinden Vansan Su Teknolojileri ve yenilenebilir enerji sektöründe yenilikçi projeler üreten XGEN Enerji’nin ortak geliştirdikleri, Türkiye’nin güneş enerjisiyle çalışan ilk su pompası olan SOL-RX ile ilgili detaylı bilgi almak ve işbirliğini fırsatlarını değerlendirmek için Uganda heyeti, İzmir’de bir dizi temasta bulundu.

XGEN Enerji yönetici ortağı Sn. Murat Çekirdek’in sunumuyla başlayan ziyaret, heyetin Vansan fabrikasını incelemesiyle devam etti.

Fabrika gezisi sırasında üretim kapasitesi ve teknolojileri hakkında Sn. Ronald’a bilgilendirme yapan Vansan CEO’su Sn. Can Ertöz, güneş enerjisi ile çalışan su pompalarıyla sektöre yenilik katmaya devam ettiklerini belirterek, SOL-RX ürünleri geliştirmek için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ifade etti. Konuyla ilgili olarak, yenilenebilir enerjinin hayatın her alanında etkilerinin görülmeye hızla devam edeceğini belirten Sn. Çekirdek, Vansan ile birlikte geliştirdikleri SOL-RX ürünleri ile global pazarda liderlik hedeflediklerini ifade etti.