Garanti Bankası

Garanti Bankası, Düşük Karbon Kahramanı Ödülü Aldı

 20.04.2016
Garanti Bankası, bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen İstanbul Karbon Zirvesi’nde, sürdürülebilirlik ve karbon yönetimi konusunda yürüttüğü çalışmalarla, “Düşük Karbon Kahramanı” ödülünü kazandı. Garanti,...

Garanti, Kayserili İşletmecilerle Buluştu

 07.04.2016
Garanti Bankası, Kayseri’de işletmecilerle “Güneş Enerjisi Projeleri Finansmanı ve Tarımda Yenilenebilir Enerji Kullanımı” toplantısı gerçekleştirdi. Enerjinin verimli kullanımı ve güneş enerjisi...

EBRD gives $180 million to Turkish banks for renewables
Garanti'den Güneşe Destek

 22.06.2015
Garanti Bankası'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, banka tarımsal sulamada tasarruflu yöntemlerin yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye'de bir ilke imza atarak güneş enerjisinin sulamada...

...

Can Tezcan

Proje Finansman Yetkilisi

 

Levent Nispetiye Mh. Aytar Cd. N2
Beşiktaş
İstanbul ,TÜRKİYE

cante@garanti.com.tr
www.garanti.com.tr
+90 212 318 1380


1946 yılında Ankara'da kurulan Garanti Bankası, 31 Mart 2016 tarihi itibariylae 103,1 milyar ABD Doları’na ulaşan konsolide aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin en büyük ikinci özel bankası konumundadır.

Kurumsal, ticari, KOBİ, ödeme sistemleri, özel, bireysel ve yatırım bankacılığı dahil olmak üzere bankacılık sektörünün tüm iş kollarında faaliyet gösteren Garanti; Hollanda, Rusya ve Romanya’daki uluslararası iştiraklerinin yanı sıra hayat sigortası ve bireysel emeklilik, finansal kiralama, faktoring, yatırım ve portföy yönetimi alanlarında önde gelen finansal iştirakleri ile entegre bir finansal hizmetler grubudur.

31 Mart 2016 itibarıyla yurt içinde 972 şube, Kıbrıs’ta 7, Lüksemburg ve Malta’da birer olmak üzere yurt dışında 9 şube, Londra, Düsseldorf ve Şangay’da birer temsilcilik, üstün teknolojik altyapıya sahip 4.540 ATM, ödüllü Çağrı Merkezi, mobil, internet ve sosyal bankacılık platformlarından oluşan çok kanallı dağıtım ağına sahip Garanti; 19,8 bin çalışanı ile 14 milyondan fazla müşterisinin her türlü finansal ihtiyacına cevap vermektedir.

Tüm paydaşlarına değer yaratarak sürdürülebilir büyüme sağlamak hedefiyle ilerleyen Garanti stratejisini; müşterilerine karşı her zaman “şeffaf”, “anlaşılır” ve “sorumlu” bir yaklaşımla, ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetler sunarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmek ilkeleri üzerine yapılandırmaktadır. Sahip olduğu yetkin ve dinamik insan kaynağı, benzersiz teknolojik altyapısı, benimsediği müşteri odaklı hizmet yaklaşımı ve kaliteden ödün vermeden sunduğu inovatif ürün ve hizmetleri, Garanti’yi Türk bankacılık sektöründe lider bir konuma taşımaktadır.

Kurumsal yönetim alanındaki en iyi uygulamaları kendine örnek alan Garanti’nin yönetiminde iki güçlü kurum olan Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A. (BBVA) ve Doğuş Grubu, sırasıyla %39,9 ve %10,0 pay oranlarıyla yer almaktadır. Hisseleri Türkiye’de, depo sertifikaları İngiltere ve ABD’de işlem gören Garanti’nin Borsa İstanbul’daki halka açıklık fiili dolaşım oranı 31 Mart 2016 itibariyle %50,02'dir.

Garanti Bankası, dinamik çalışma modeli, yenilikçi ürün ve hizmetlerine entegre ettiği öncü teknolojisiyle fark yaratmaya ve müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam etmektedir. Garanti’nin, müşterilerine sunduğu kişiselleştirilmiş çözümlerin ve zengin ürün yelpazesinin 81,3 milyar ABD Doları değerinde nakdi ve gayri nakdi kredi portföyüne ulaşmasında önemli bir payı bulunmaktadır. Gelişmiş risk yönetimi sistemleri ve yerleşik risk kültürü sayesinde yakaladığı yüksek aktif kalitesi ise Garanti’yi sektördeki rakiplerinden farklı kılmaktadır.

Garanti, vazgeçilmez değerlerinden yola çıkarak sürdürülebilirliği, çevreye ve topluma olumsuz etkileri en aza indirmenin yanında, müşterileri, çalışanları, hissedarları ve faaliyet gösterdiği yerlerdeki tüm kitleler ile uzun vadeli değerleri paylaşarak, gelecek için güçlü ve başarılı bir iş modeli yaratma taahhüdü olarak tanımlamaktadır. Garanti, sürdürülebilir bankacılık anlayışını spordan eğitime, sanattan doğaya ve iş dünyasını bilgilendirmeye kadar farklı alanlardaki toplumsal yatırım programları ile güçlendirmektedir.