Fronius, Intersolar2017 Fuarında: Salon B2, Stand 310

fronius-intersolar2017-fuarinda.jpg

Verimli bir enerji yönetimi için akıllı teknoloji
Fronius, 31 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında Münih'de düzenlenecek dünyanın lider solar ekonomi fuarı Intersolar2017'de, akıllı ve verimli bir enerji kazanımı için geliştirdiği çözümleri sunacak.

Ziyaretçiler; salon B2, stand 310'da çeşitli ürünlerin yanısıra modül elektronik alanında sunulan çözümler veya fotovoltaik tesis aracı FroniusSolar.configurator hakkında bilgi alabilecekler. Ayrıca; akım, sıcaklık ve mobilitenin sektör birleşimi de odak haline getirilmiş durumda.

Bu yıl 25. kuruluş yılını kutlayacak olan solar teknoloji uzmanı Fronius, ısı kaynaklarını kademesiz olarak düzenleme imkanı sunan FroniusOhmpilot ürününü ve kullanıcıları elektrik şebekesinden daha da bağımsız hale getiren yenilikçi depolama teknolojilerini de ziyaretçilere sunacak.

Akıllı montaj sistemi SnapInverter, SuperFlex Design ve yenilikçi Maksimum Güç Noktası İzleme (MPPT) Algorithmus Dynamic Peak Manager ile donatılmış olan Fronius inverteri de daha fazla esneklik sağlıyor. MPPT, optimum çalışma noktasını arama kapsamındaki faaliyetlerini dinamik olarak şartlara göre uyarlıyor. SuperFlex Design, tesis tasarımında maksimum esneklik sağlıyor ve SnapInverter montaj sistemi ise, inverterin kurulum ve bakımını mümkün olduğunca kolay bir hale getiriyor.

FroniusSolar.configurator 4.0: Güncel verilere her zaman erişim imkanı
Fronius, Solar.configurator sayesinde fuar ziyaretçilerine, fotovoltaik tesislerini titizlikle boyutlandırabilecekleri bir online araç sunuyor. Depolu ve deposuz tesisler için kullanılabilen bu tasarlama aracı, kullanıcıların güncel modül ve inverter verilerine hızlı, kolay ve uğraştırıcı manuel güncellemelere hiç gerek kalmadan ulaşabilmelerini sağlıyor. Kullanıcılara bütüncül ve net bir sunum sunuluyor. Kolay anlaşılabilen rapor, tesis için önemli olan tüm verileri tek bir sayfada özetleyerek teslim edebiliyor.

Fazla elektriği akıllıca kullanın
"24 saat güneş yönündeki hedefimize ulaşmak için sinerjileri kullanmalıyız." diye açıklıyor Solar Energy bölüm müdürü Martin Hackl. Yenilenebilir enerji kaynaklarının verimli kullanımı için elektrik, sıcaklık ve mobilite alanlarının birleştirilmesi çok önemli. Bunun için Fronius, Intersolar'da sıcak su hazırlaması için yeni bir teknoloji olan FroniusOhmpilot'u sunuyor. Bireysel fotovoltaik tesisi sahibi olan kullanıcılar, bu sayede kendi öz tüketim oranlarını önemli ölçüde düzeltebilmekte ve tasarruf elde edebiliyor.

Bu akıllı enerji yönetim sistemi, kalorifer, kızılötesi ısıtıcılar ve diğer motorsuz diğer ısıtıcı kaynaklar gibi tüketicileri mevcut fazla akımla beslemek ve örneğin; ısıtıcı pompaları gibi ısıtma kaynaklarıyla işletimi organize etmek için fazla tesiste üretilen akımı kullanıyor. Bu sistem, neredeyse 0 ila 9 kW arasında kademesiz ayarlama sayesinde rahatça çalışabiliyor.

16.05.2017