Fide Konserve Üretim Tesislerine Güneş Enerjisi Sistemi Kurdurdu

Fide Konserve Üretim Tesislerine Güneş Enerjisi Sistemi Kurdurdu

40 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin verimli topraklarında yetişen, taze sebze ve meyveleri doğal hali ile konserveleştiren Fide Konserve, sürdürülebilirlik ve verimlilik odaklı çalışmaların da katkısıyla geleceğe emin adımlarla yürüyor.

Sürdürülebilirlik kavramını sadece doğal kaynakların verimli kullanımı ile sınırlandırmayan ve tüm iş yapış biçimlerine de taşıyan Fide, son dönemde önemli bir yatırıma daha imza attı. 1974 yılından bu yana konserve sektöründe faaliyet gösteren ve Susurluk ile İzmir’in yanı sıra Cezayir’de de üretim tesisi bulunan Fide Konserve, 5 milyon TL’lik ilave yatırımla üretim tesislerine güneş enerjisi sistemi kurdurdu ve Susurluk’taki üretim tesisinin enerji ihtiyacını karşılamak üzere, 1 MW lİk bir güneş enerjisi yatırımı yaparak 2016 yılı itibariyle kendi fabrikalarının ihtiyacını karşılamaya başladılar.

Yenilenebilir enerji kaynağı kullanımı alanında sektöre örnek olduklarını düşünen Fide Konserve CEO’su Cemal Konakçı, doğa dostu şirket kimliğini de güçlendirerek mevcut olan kurulu güçlerini, yakın zamanda 5 MW’a kadar çıkarmayı hedefliyor.