Fenom, Güneş Enerjili Teknobank’ını ICCI2018’de Tanıttı

Günümüzde artan enerji ihtiyacıyla birlikte ortaya çıkan alternatif enerji kaynakları gündelik hayatımız içerisinde de önemli ölçüde fayda sağlıyor. Özellikle fotovoltaik sistemler, şehir hayatına sağladığı büyük katkılarla adından sıklıkla söz ettirmeye başladı.

Modern çağın vazgeçilmezi akıllı telefonların şarj problemine çözüm sunan Fenom Enerji, ICCI 2018 fuarında, geliştirdiği Teknobank markalı ürününün lansmanını gerçekleştirerek, özellikle orta doğu ülkelerindeki yatırımcıların ilgisini çekti.

Solar şarj ve wi-fi istasyonu olarak hizmet sunan Teknobanklar, enerjisini tamamen güneş panelinden alıyor. Üzerinde, modern mobil cihazların şarjına imkân sağlayan, 6 adet USB soketi (isteğe bağlı olarak USB şarj kabloları) bulunuyor. 7 gün 24 saat hizmet vermek için 3 günlük enerji depolama kapasitesine sahip ürün, sunduğu 2 adet LED aydınlatmalı reklam alanı ile de yatırımcısına gelir sağlıyor.

Teknobank, Qualcomm hızlı şarj ve kablosuz şarj teknolojileri ile Faydalı Model Belgesine, estetik tasarımı ile de Tasarım Tescil Belgesine sahip.

Şu an için 5 adet Teknobank, Denizli Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Denizli halkı için hizmet veriyor. Ücretsiz internet hizmeti Vodafone çözüm ortaklığı ile hizmet veren Teknobank’lar, 5651 sayılı kanun kapsamında kullanıcı kayıtlarını saklayarak güvenli internet ortamı sunuyor.

Bank özelliği ile sosyalleşme alanları yaratan Teknobanklar, şehir meydanlarında, parklarda, alışveriş merkezlerinde, havalimanlarında, otogarlarda, hastanelerde, kampüslerde, sosyal tesislerde kısacası toplumun olduğu her açık alanda hizmet vermeyi amaçlıyor.

Fenom Enerji, 2014 yılında yenilenebilir enerji alanında profesyonel çözümler üretmek üzere kurulmuş bir Ar-Ge firmasıdır. Mühendislik-danışmanlık firması olarak, lisanssız fotovoltaik sistemlerin projelendirilmesi, şebekeye bağlı veya bağımsız solar çatı uygulamaları alanlarında hizmet vermektedir.

Fenom Enerji, aynı zamanda yenilenebilir enerji sektörüne yenilikçi ürünler sunmak adına ar-ge çalışmalarını Pamukkale Üniversitesi Teknokent’te sürdürmektedir. Şuana kadar geliştirmiş olduğu ürünler, solar şarj ve wi-fi istasyonu, solar jeneratör, SELVAZ topraklama ölçüm cihazı ve solar LED aydınlatma direkleridir.

http://www.fenomenerji.com.tr/