Europower Ve Arctech Solar İşbirliği Yapıyor

Europower Ve Arctech Solar İşbirliği Yapıyor

Güneş enerjisi izleme sistemleri geliştiren Çinli Arctech Solar, yerli Europower ile işbirliği yaparak Türkiye güneş enerjisi pazarına giriyor.

Güneş enerjisi izleme ve kaplama sistemlerinde dünyanın önemli üreticilerinden ve çözüm sağlayıcılarından Çinli Arctech Solar, güneş enerjisi izleme sistemlerinin üretimi, çözüm tasarımı, işletimi ve bakımında Türkiye’deki önemli güneş enerjisi şirketlerinden Europower ile kısa süre önce stratejik ortaklık anlaşması imzaladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada iki taraf arasında imzalanan anlaşmaya göre Arctech Solar ve Europower, ‘EuroSuntracker Powered by Arctech Solar’ adlı ortak markalı ürünlerini piyasaya sürecek. Arctech, Europower ile birlikte güneş enerjisi ekipmanlarının yerel olarak edinilmesine ilişkin zorunluluğun bir parçası olan Yerli İçerik Gerekliliği (DCR) kapsamında Türkiye PV pazarındaki yatırımcılara yenilikçi, güvenilir güneş enerjisi izleme sistemi sağlayacak.

İşbirliği iki tarafada fırsatlar getirecek

Europower Başkanı Behiç Harmanlı, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede “PV güneş enerjisi endüstrisindeki yenilikçi teknolojileri, mükemmel kalitesi ve zengin proje deneyimleri nedeniyle artık özel ortağımız Arctech Solar ile birlikte çalışıyoruz. Bu işbirliğinin her iki tarafa da fırsatlar getireceğinden ve Türkiye PV pazarında olumlu koşullar oluşturacağından eminiz” dedi.

İşbirliği ile Türkiye pazarına başarıyla gireceğiz

Arctech Solar Uluslararası Ticaret Başkanı Guy Rong ise “Türkiye, bizler için çok önemli bir pazar ve Europower ile yaptığımız işbirliği, Arctech Solar’ın Türkiye PV pazarına başarılı bir şekilde girişini sağlayacaktır. Piyasaya modern izleyici ürünler kazandırarak yerel güneş enerjisi projelerinin değerini arttırmak üzere Europower ile birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu

http://www.enerjigunlugu.net/icerik/27161/cinli-arctech-solar-turkiye-gunes-enerjisi-pazarina-giriyor