ET Solutions 19 MW lık GES Kurulumu Anlaşması İmzaladı

ET Solutions 19 MW lık GES Kurulumu Anlaşması İmzaladı

ET Solutions, Türkiye ortağı Mel Solar aracılığı ile müşterilerine güneş enerjisi santralinin hizmet ömrü boyunca geliştirme, finansman, mühendislik, satın alma, kurulum ve işletme&bakım-onarım faaliyetlerinde çözüm sunmaya devam ediyor.

Türkiye temsilciliği Mel Solar Enerji tarafından yapılan, yenilikçi güneş teknolojileri ve özel finansman çözümleri ile küresel anlamda lider bir temiz enerji geliştiricisi ve işletmecisi olan ET Enerji grubunun bir parçası olan Alman EPC firması ET Solutions, güneş santrali yatırımlarına devam eden Astroenergy ile; Maraş, Osmaniye ve Ankara Akyurt’ta yatırımını yapacağı 19 MW’lık güneş santralleri için anlaşmaya vardı.

3 ayrı bölgede inşaa edilecek güneş santrallerinde 71.064 adet poly kristal güneş panelleri, string invertörler ve sabit çelik taşıyıcı aksam kullanılacak. GES’lerin bu yıl içerisinde hizmete girmesi planlanlanıyor. Santrallerin yıllık üretimlerinin 37.000 MWh civarında olması bekleniyor.

ET Solutions’ın anahtar teslim EPC hizmeti vereceği ve yaklaşık % 80 Performans Oranını (PR) garanti ettiği projelerde enerji nakil hattı ve 2 yıl işletme&bakım-onarım da verilecek hizmetler kapsamındadır.

Bu sözleşme ile ET Solutions ve Mel Solar’ın bu yıl kurulumuna devam edilen GES miktarı Bilecik’te inşasına devam edilen 1 MW GES projesi ile birlikte 20MW’a ulaşmıştır.

Diğer yandan, ET Solutions’ın Kasım 2015’te ET Solar paneller ile kurulumunu tamamladığı Antalya Korkuteli’ndeki 2 MW’lık ANTSA,KOZTEK GES projelerinde beklentilerin üzerinde performans oranları elde ediliyor.

COMMENTS