EKOenerji : Göllerde Hokey Oynamaya Devam Etmek İstiyoruz

ekoenerji-gollerde-hokey-oynamaya-devam-etmek-istiyoruz.jpg

EKOenerji Finlandiya'nın Mikkeli şehrinde, buz hokeyi turnuvasındaydı. Mikkelin Jukurit; üniformalarında EKOenerji logosunu gururla taşıyan bir buz hokeyi takımı olarak biliniyor. Takımın ortaya çıktığı Mikkeli şehrinde, Jukurit maçından önce buz hokeyinin geleceği konusunda endişeli insanlar, bu sporun geçmişine inmeye karar vererek toplandılar.

Buz hokeyinin başlangıcı; buz hokeyi pistlerinde değil, dışarıda ve donmuş göller üzerinde gerçekleşti. Hokey taraftarları bir araya gelerek göl üzerinde hokey oynadılar ve iklim değişikliğiyle ilgili iki kampanya için bağış topladılar. İlk kampanya ile okullarda bir “iklim elçisi” aracılığı ile çocukları bilgilendirilmesi ve diğer kampanya ile de biyoekonomi ve iklim üzerine seminerler verilmesi hedefleniyor.

Finlandiya'da buz hokeyi sporu, genel olarak büyük önem taşıyor. Bu nedenle, Etelä-Savon Energia (ESE), EKOenerji satışı yapan bir elektrik şirketi ve iklim değişiminin etkilerini yavaşlatmak için yenilenebilir enerji kullanımını, “Göl Hokeyini Kurtaralım” adını alan bu program aracılığıyla destekledi. Turnuva için gelen taraftarlara EKOenerji ekibi, bu sporun geleceğini korumanın önemiyle ilgili bilgi verirken; amatör oyuncular ise, dışardaki göl üzerinde hokey oynayarak bağış topladı.

13.03.2017