Ecocapsule Akıllı Ev

Ecocapsule Akıllı Ev

Yumurta benzeri şirin şekliyle küçükken televizyonda izlediğimiz Jetsons çizgi filminden fırlamış gibi görünen Ecocapsule Akıllı Ev, çocukluğumuzdaki gelecek konseptine gittiğimizin bir göstergesi.

Ecocapsule şebekeden tamamen bağımsız olarak çalışıyor, yalnızca güneş ve rüzgar enerjisini kullanıyor. Nice Mimarlık tarafından geliştirilen akıllı ev, çift kaynaklı enerji üretim tekniklerine ek olarak, kapsülün tüm enerjisini karşılayacak batarya ile birlikte geliyor. Yuvarlak formu ve yumurta benzeri yapısı, yağmur suyu ve sabah çiğinin toplanmasını maksimize etmek için özellikle tasarlanmış. Akıllı evde bulunan filtre sistemi, toplanan suyu arıtarak bakterilerin %99.99’unu temizliyor ve suyu içmeye uygun hale getiriyor.

Dış kabuğunda bulunan yüksek performanslı ısı yalıtım malzemesi, en zor hava koşullarında bile Ecocapsule’ün konfor koşullarından taviz vermeksizin, ayakta kalmasını sağlıyor. Standart bir nakliye kamyonuna sığabilen ve istenilen yere taşınabilen akıllı ev, 80.000 $’dan daha ucuza mal ediliyor.

http://www.yankodesign.com/2018/03/01/a-smart-home-that-travels-with-you/