CSUN

CSUN, güneş hücresi ve paneli ürünlerinde uzmanlaşmış, küresel bir üreticidir ve KME Grubu ve Dupont ile stratejik ortaklıkları olan, tanınmış CEEG Grubu'na yakından bağlıdır. CEEG Grubu ise güç trafolarının Çin'deki en büyük iki üreticisinden birisidir ve ilave olarak uçak veya diğer ulaşım araçları için komposit malzemeler üretir. CSUN'ın fotovoltaik endüstrisinde seçkin deneyimi bulunmaktadır ve olağanüstü yenilikleri, yüksek verimliliği ve kalitesi ile tanınır. CSUN önceden sadece güneş hücresi üretimine odaklanmış bir firmaydı ve Avrupa'nın önde gelen güneş paneli üreticilerine güneş hücresi tedarik ediyordu. Bugün, CSUN'ın 1.2GW üretim kapasitesi ve dünya genelinde 1.4GW'tan fazla kurulu gücü mevcuttur.

Müşterilerimize dünya sınıfında güneş çözümleri sunmak ve fotovoltaik teknolojisinin sürekli bir enerji kaynağı olması için hücre ve panel verimliliğimizi artırmak ve dolayısıyla sistem maaliyetlerini düşürmek için yorulmadan çalışıyoruz.

CSUN'ın yüksek verimli kristal silikon teknolojisi kendi içindeki araştırma ve geliştirmeye dayanmaktadır. Yüksek kaliteli Ar-Ge bölümümüz, 1979 yılından bu yana fotovoltaik araştırmaları yapan Dr. Jianhua Zhao tarafından yürütülmektedir.

Dr Zhao ve Dr Wang ile araştırma ekibimiz kabul edilmiş 62 patent ve başvuruda olan 98 patenti ellerinde tutmaktadırlar. 2008 yılında şimdiki dünya rekoru olan 25% hücre verimliliğini New South Wales üniversitesinden Prof. Martin Green'in araştırma ekibinde üretmişlerdir. İlave olarak Dr. Zhao ve Dr. Wang Selective Emitter Teknolojisinde (SE Güneş Hücreleri) dünyanın en önde gelen bilim insanlarıdır.

CSUN'ın Ar-Ge faaliyetlerindeki amacı güneş hücresi ve güneş panellerinde düzenli olarak maaliyetleri düşürürken verimliliği artırmaktır. Bunun için CSUN kendisine önemli hedefler belirlemiştir.

İletişim
Eray Özcan
+90 216 394 0820
eray.ozcan@chinasunergy.com
İstanbul