Çataklı Enerji

.


Çataklı

Çataklı Enerji, Şubat 2012’de İstanbul Küçükbakkalköy’de bir işhanı içinde 20 m2 büyüklüğünde bir ofiste ilk adımlarını atmıştır.

Firma, “Fotovoltaik Sistemler” kitabını, Haziran 2012’de yayınladıktan sonra; Temmuz 2012’de ilk Alman Sertifikalı “Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimleri”ni vermeye başlamıştır. Eğitim içerikleri, Almanya’da Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile Türkiye’deki iklim şartları göz önünde bulundurularak beraber geliştirilmiştir.

Temmuz 2012’den bugüne kadar 2000’den fazla kişiye eğitim ve sertifika veren Çataklı Enerji, eğitimlerine Pendik’te Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezi’nde devam etmektedir.

2016 Yılında WHAT PEAK Enerji A.Ş.’yi kuran firmamız santrallerde Bakım & Onarım, Teknik Servis, Mobil Testler ve Denetim Hizmetleri vermektedir. 12 farklı bölgede Teknik Servis ağı kuran firmamız sahalarda oluşabilecek arızalarda 4 saatte sahaya ulaşım ve onarım hizmeti sunmaktadır. Firma, şu an KACO New Energy firmasıyla Yetkili Teknik Servis anlaşması imzalamıştır.

What Peak bünyesindeki uzman çalışanlarımızla santrallerin günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakım ve onarım hizmetini sürdürmektedir. Nevşehir’de altyapı çalışmasını sürdürdüğümüz laboratuvarımızda Merkezi İzleme Sistemi kurulacak. Sahada oluşan hatalara en kısa sürede müdahale imkanı sunacaktır. Aynı zamanda bu laboratuvarımızda panel onarımı, inverter onarımı & parça değimi hizmeti ve test merkezi kurulacaktır.

What Peak Enerji, sahip olduğu mobil test cihazlarıyla sahalarda mobil olarak EL Testi ve Flash Testi imkanı sağlamaktadır. What Peak Enerji, Dünya üzerinde 6.1 GW bilirkişi ve denetleme hizmeti referansı bulunan DGS Berlin firmasıyla denetleme ve sahaların sertifikalandırılması konusunda iş birliği içindedir.

İletişim
Murat Çataklı
+90 216 452 0402
bilgi@catakli-enerji.com
İstanbul

COMMENTS