BASEAK’a 2017 Mergermarket Avrupa Ödülü

BASEAK’a 2017 Mergermarket Avrupa Ödülü

Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Avukatlık Ortaklığı (BASEAK), 2017 Mergermarket Avrupa Ödüllerinde “Birleşme ve Devralmalar alanında Türkiye’de Yılın Hukuk Danışmanı” seçildi. Ödül, 7 Aralık 2017 tarihinde Londra Banqueting House’da düzenlenen bir gala etkinliğinde sunuldu.

Uluslararası bir birleşme ve devralma yayını olan Mergermarket tarafından organize edilen ödül, karmaşık ticari işlemlerde yaratıcı hukuki çözümler sunan firmalara veriliyor. Titiz değerlendirme sürecinde, toplam işlem değeri ve işlem sayısı analiz ediliyor ve ardından bulgular uzman bir jüri heyeti tarafından inceleniyor.

Ödülü, Şirketler Hukuku ve Birleşme ve Devralmalar Grup Başkanı ortak avukat Galip M. Selçuk ve Sermaye Piyasaları Grup Başkanı ortak avukat Müfit Arapoğlu, BASEAK ekibi adına kabul ettiler.

Galip M. Selçuk, “Bu ödüle layık görülmüş olmaktan büyük onur duyduk, müvekkillerimize en önemli işlemlerinde bize duydukları güven için minnettarız. Bu takdir, büyük çaplı birleşme ve satın alma işlemlerindeki hukuki danışmanlık yeteneklerimizin çıtasını yükselttiğimizi gösteriyor” dedi.

Yönetici Ortak Barlas Balcıoğlu da “Türkiye pazarındaki engin bilgimizle BASEAK, karmaşık ve sınır ötesi işlemlerde Türkiye’nin en büyük hukuk firmalarından biri haline gelmiştir” yorumunda bulundu.

BASEAK’ın bu yıl hukuki danışmanlık sağladığı önemli birleşme ve satın alma işlemleri arasında, 1.4 milyar Avro’luk satış ile 2017 senesi içinde gerçekleştirilen en yüksek meblağlı işlem olan OMV AG’nin Türkiye’deki iştiraki OMV Petrol Ofisi A.Ş.’yi Vitol Group’a satılması bulunmaktadır. BASEAK ekibi Yıldız Holding’in gıda ürünleri üreticisi iştiraki Örgen Gıda ve Bizim Mutfak markalarını Japon Ajinomoto’ya satılması işleminde hukuki danışmanlık yaptı. Ayrıca FMC Corporation’ın DuPont’un Türkiyedeki ekin koruma şirketinin varlıklarını satın alması ile FMC’nin sağlık ve beslenme alanında faaliyet gösteren Türkiye şirketini DuPont’a satması işleminde temsil etti.

https://www.baseak.com/tr/news/2017/december/mergermarket-awards