Altensis

Yeni Bir Dönem Başlıyor: Binalara Enerji Kimlik Belgesi Zorunluluğu Geliyor
Kentsel Dönüşümden Yeşil Dönüşüme İlk Adımlar

 12.10.2016
Mayıs 2012 de yayınlanan 6306 sayılı kanunla başlayan Kentsel Dönüşüm sürecinde, başlangıçta öngörülen 2023 yılına kadar yaklaşık 7.000.000 Konutun dönüştürülmesi hedefinin oldukça gerisindeyiz....

Enerji Kimlik Belgesi

 10.10.2016
Türkiye’de 20 milyon konut için enerji kimlik belgesi zorunluluğu 2017 Mayıs’ta başlıyor. Belgeyi sadece 300 bin bina aldı. Enerjiyi savuran bina satışının bu tarihle zorlaşacağını belirten uzmanlar,...

...

Emre Ilıcalı

Yönetici Ortak

 

Kayışdağı Cd. Barış Sk. N2 Meriç Plaza
K4 D3, K.Bakkalköy, Ataşehir
İstanbul ,TÜRKİYE

info@altensis.com
www.altensis.com
+90 216 410 6135


Sürdürülebilirlik Yönetimi; kişi veya kurumların, işlevlerini kaliteden ödün vermeden, çevreye daha saygılı bir biçimde yürütmeleri için gerekli stratejilerin belirlenmesi ve uygulanmasını içerir.

Altensis Türkiye, bu kapsamda hizmet veren ilk sürdürülebilirlik yönetimi şirketidir. Altensis’in verdiği hizmetler özetle şunlardır:

LEED Sertifikası Hizmetleri:  Altensis, bünyesindeki uluslararası tecrübeye sahip LEED AP’ler (LEED uzmanları) ile yeni ve mevcut binaların LEED değerlendirme sürecinin her yönüyle yönetimi ve bu kapsamda gerekli mühendislik, koordinasyon ve danışmanlık hizmetlerini başarıyla yürütür.

BREEAM Sertifikası Hizmetleri: Altensis, yetkili BREEAM denetçileri ile yeni binaların BREEAM sertifikası alması sürecinde denetleme, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri sunar.

Yeşil Yıldız Sertifikası Hizmetleri: Altensis, çevre dostu konaklama tesisi inşa etmek isteyen veya mevcut durumdaki tesisini sertifikalı hale getirmek isteyen  müşterilerine tam kapsamlı Yeşil Yıldız Sertifikası danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. 2003 yılından beri uluslararası yeşil bina projelerine hizmet etmiş  olan kuruluşumuz, enerji ve proje yönetimi alanlarındaki bilgisini de ortaya koyarak, Yeşil Yıldız sertifika sisteminin tüm gerekliliklerini yerine getirmek için tam kapsamlı çözümler sunmaktadır.

Yeşil Bina Etüdü: Mevcut binaların ne kadar yeşil bina olduğunun; enerji verimliliği, su verimliliği, iç mekan yaşam kalitesi, atık yönetimi, ulaşım imkanları vb. kriterlere göre, uluslararası yeşil bina sertifika sistemleri ve standartları kullanılarak berlirlenmesi hizmetidir.

Sıfır Enerji: Altensis, senelik net enerji harcaması “sıfır” olan özel evlerin tasarımı ve inşaatını başarıyla gerçekleştirir.