ABB, Yenilikçi REACT Inverterı İle Güneş Enerjisi Kullanımını Optimize Ediyor

ABB, Yenilikçi REACT Inverterı İle Güneş Enerjisi Kullanımını Optimize Ediyor

ABB’nin konutlar için tasarlanan benzersiz enerji depolama sistemi, enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

ABB, kullanılmayan enerjiyi depolayan, yüksek performanslı, 2 kWh dahili bir aküye sahip Yenilenebilir Akümülatör ve Dönüştürme Teknolojisini (REACT) piyasaya sürerek, konutlarda güneş enerjisi kullanımının optimize edilmesi konusunda önemli bir adım atıyor.

3,6 kW veya 4,6 kW’lık tek fazlıinverterlebirlikte sunulan lityum iyon akü, ürün kutusuna dahil edilmiş durumda. Fotovoltaik sistemler tarafından günün en yüksek üretim olan saatlerinde üretilen enerji, konutsahiplerinin, hazırlanmasıgerektiği sabah saatleri veya aile bireylerinin eve döndüğü akşam saatleri gibi enerji taleplerinin yüksek olduğu yoğun kullanım dönemlerinde kullanılmak üzere, depolanıyor.

ABB’nin güneş enerjisi çalışmaları başkanı Giovanni Frassineti şöyle diyor: “Ürünlerimizdeki performansı, iş dünyasındaki tecrübemize ve teknolojik gelişmelere dayanarak her zaman optimize etmeye çalışıyoruz. Pazar lideri kalite standartlarımızla gurur duyuyoruz ve ayrıca dizi inverterlerininyüksek performanslı özelliklerinin REACT tasarımına dahil edilmesiyle birlikte, müşterilerimizin konutlardaki güneş enerjisi depolama alanındaki bu yenilikten diğer ürünlerimiz ile aynı derecede memnun kalacaklarından eminiz.”

Entegre yük yöneticisi, çift Maksimum Güç Noktası İzleyici devresi ve geniş giriş gerilimi aralıkları sayesinde REACT;enerji üretimini evdeki tüketim seviyelerine göre ayarlayarak enerji kullanımını optimize ediyor.

Kullanıcılar, mevcut depolanmış enerjiyi dört cihaza kadarprogramlayabilirler. Buna ek olarak, fotovoltaik enerjiden veya akü içinde depolanan elektrikten yararlanılmasını sağlayan bir yardımcı enerji çıkışının dahil edilmesi ile, bazı cihazların elektrik kesintisi sırasında kullanılmasına olanak sağlanıyor.

Enerji depolama sistemi, on yıl sürmesi beklenen akü ömrüyle beraber uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmıştır ve ek akü modülleri ile birlikte basit ve verimli bir şekilde depolama kapasitesi 6 kWha kadar arttırılabiliyor. Dahası, kullanıcı için çalışma kolaylığına odaklanan REACT, kullanıcıların evlerinden uzak olduklarında bile enerji kullanımlarını kontrol edebilmesine ve yönetebilmesine yardımcı olan entegre bir Wi-Fi portuna ve akıllı telefonlar ya da tabletler için de bir uygulamaya sahip.

Ürün ve deneme fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak için abb.com/REACT adresindeki yerel ABB satış ekibinizle iletişime geçebilirsiniz.