ABB, Yeni Trio Dizi Inverterini Tanıtıyor

ABB, Yeni Trio Dizi Inverterini Tanıtıyor

ABB’nin TRIO ailesine en son eklediği TRIO-TM, maliyet açısından etkin, büyük ve merkezi olmayan fotovoltaik sistemler için 60 kW’a kadar kullanılabilen 3-fazlı dizi inverter çözümüdür. Ticari ve arazi uygulamaları için, hem çatı katı hem de zemine monte kurulumlar için uygun olan TRIO-TM tasarlanırken esneklik ön planda tutulmuş durumda.

TRIO-TM, büyük fotovoltaik sistemler için pazardaki en iyi yatırım getirisini sunuyor. Esnekliği en çok araziye uygun modüler tasarımında göze çarpıyor. TRIO-TM, içindeki invertermodülünden ayrı bağlanabilen ve yapılandırılabilen AC ve DC bağlantı kutuları ile birlikte geliyor.

Bu AC ve DC bağlantı kutuları 16 DC’ ye varan girişleri, AC ve DC anahtarları ve izlenen tip II AC ve DC parafudrları ile birlikte eksiksiz bir biçimde tasarlanmıştır.

ABB’nin güneş enerjisi çalışmaları başkanı Giovanni Frassineti şöyle diyor: “ABB olarak geniş müşteri tabanımızın ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi ürünler geliştirmeye kararlıyız. Hem ticari hem de arazi tipi uygulamalar için verimliliğin ve finansal getirinin öneminin farkındayız ve verimlilik k

onusunda maximum avantajlar sunan TRIO-TM dizi inverterinin piyasaya sürülmesinin tüm büyükfotovoltaik sistemler için yüksek performans ve düşük maliyetli bir çözüm sunacağına inanıyoruz.”TRIO-TM içindeki basınçlı hava soğutma sistemi sayesinde, güneş enerjisi modüllerinin altındaki veya arkasındaki alanın en iyi şekilde kullanılmasını sağlayan yatay veya dikey montaj olanağı ile basit ve hızlı kurulum amacıyla tasarlanmıştır.

Ayrıca, herhangi bir WLAN cihazı üzerinden dahili bir web kullanıcısı arayüzüyle etkin devreye alma da garanti edilmektedir. TRIO-TM dizi inverterinin çift kademeli dönüştürme topolojisi, sistem tasarımının maksimum esnekliği için geniş bir giriş gerilimi aralığı avantajı sunuyor. Sunspec uyumlu Modbus protokolü, diğer izleme ve kontrol sistemleriyle kolay entegrasyona da olanak veriyor.

Ürün ve deneme fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak için abb.com/solarinverters adresinden yerel ABB satış ekibiniz ile iletişime geçebilirsiniz.