2017 Yılı, Trina Solar İçin Özel Bir Yıl Oldu

2017 Yılı, Trina Solar İçin Özel Bir Yıl Oldu

1997 yılında kurulan Trina Solar, 20 yılı geride bıraktı. Bu 20 yıllık tutku, dünyanın dört bir yanından gelen partnerlerinin güven ve desteği sayesinde Trina Solar’ı, dünyanın en büyük PV modül üreticisi yaptı.

2016 yılı sonunda dünya çapında 23 GW’dan fazla sevkiyat yapan ve %10’luk global pazar payı elde eden Trina, sadece Avrupa’da, 2017 yılını 1 GW’lık sevkiyat ile kapattı. Böylece, Trina Solar Europe için harika bir başarı elde edilmiş oldu.

Şirketin güvenilirliği ve finansal istikrarı, çalkantılı zamanlarda bile her zaman yerini korumuş ve Trina Solar 2017 yılında Bloomberg New Energy Finance (BNEF) tarafından yayınlanan en son finansal güvenilirlik raporunda en üst sırada derece almıştır.

Bu yıl, Trina Solar; ekibini, coğrafi kapsamını ve hizmet düzeyini genişletti. Bu sayede Trina Solar, bölgesel olarak hareket edebilir ve her pazarın özel ihtiyaçlarına etkili bir şekilde cevap verebilir duruma geldi.

Türkiye’de gerçekleştirdikleri yerli OEM üretim, bu sene Trina Solar için önemli bir dönüm noktası oldu. Bu sayede ürünler, Trina Solar kalitesinde ve vergisel avantaj ile Türkiye pazarına rekabet edebilir şekilde sunulmuştur. Bu da şirketin ürün çeşitliliği ve pazara yakın olma gayretinin ispatıdır.

Trina Solar, 2020 yılına kadar dünyanın lider güneş fotovoltaik toplam çözüm sağlayıcısı olma stratejik hedefini gerçekleştirmek için Trina 3.0 evresine girmiştir. Bu strateji doğrultusunda, organizasyon ve yönetim çabaları şu ilkeler etrafında dönecektir; değer oluşumu ve işletme karlarına odaklanmak;, girişimci zihniyet ve bir ağa dayalı örgütsel modele geçmek. Beklenen sonuçlar, pazardaki değişikliklere hızlı cevap verme, düşük maliyetler, inovasyon ve müşteriler için değer yaratmaktır.

2018 yılı boyunca, 2017 yılında olduğu gibi müşteri tabanını başarılı bir şekilde büyüterek ve ortaklıklarını kuvvetlendirerek, proje ve distribütörlük işine devam etmeyi hedefleyen Trina Solar, Avrupa sektöründeki gücü doğrultusunda yenilikçi ve başarılı ürünlerini piyasaya sunmaya devam edecek.